Підтримка бізнесу, допомога переселенцям та громадам, що які приймають постраждалих в Україні: що вже працює?

В Україні з квітня стартує нова програма підтримки бізнесу, яка створюватиме нові робочі місця. Про це розповів міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Вже зараз такі підприємці можуть реєструватися на порталі “Дія” або в центрах зайнятості у регіонах. І отримувати за кожне новостворене робоче місце 6,5 тис. грн від держави впродовж двох місяців. Крім того, ми вже говорили про те, що кожен дорослий переселенець може зареєструватися в порталі “Дія” або в центрах адміністративних послуг за місцем свого перебування та отримувати на дорослу людину 2 тисячі гривень, на дитину та на свого родича, наприклад, з інвалідністю 3 тисячі гривень. Ну, і третій аспект — це підтримка тих людей, які зараз приймають наших громадян, які виїхали з регіонів, де точаться бойові дії. Це компенсація у розмірі 450 гривень на кожного громадянина. Ці гроші може отримати людина, яка добровільно приймає у себе переселенців. Гроші підуть на компенсацію комунальних послуг. Це три основні блоки, які зараз уряд реалізує і які вже активно використовуються нашими громадянами”, – розповів Немчинов.

Він додав, що на порталі Дія відновилася онлайн-реєстрація нових бізнесів.

“Це фактично нова можливість для людей, які перезапускаються, змінюють свій вид діяльності швидко та оперативно отримати можливість працювати. Тому що нині фактично жодних основних таких перешкод для ведення бізнесу немає. Залишилося кілька ліцензованих напрямків, пов’язаних із небезпечними відходами чи іншими якимись речами. Решта всіх видів діяльності зараз фактично проходять терміновим порядком. Ти спочатку починаєш працювати, а потім уже повідомляєш про це для того, щоб колись потім після закінчення бойових дій отримати необхідну ліцензію”, – зазначив Немчинов.

Нагадаємо, радниця та уповноважена президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповіла, що Росія навмисне створює гуманітарну кризу в українських містах, використовуючи простих людей для реалізації військових завдань.

Депутат міськради Ірпеня: Після деокупації жити у місті поки що не можна

Зеленський – бельгійському парламенту: Наші захисники гідні того, щоб не думати про відповідність України критеріям ЄС

Читайте такожРосія змінила тон спілкування, але роботи ще багато — інтерв’ю з учасником переговорів Олександром Чалим

Прямий ефір