На Куп’янському напрямку Росія зосередила чималі сили для продовження наступу — аналіз Коваленка

Російські окупанти. Фото: gur.gov.ua

Російська армія зосередила на Куп’янському напрямку найбільше угруповання особового складу і танків. Крім групи “Захід”, російські окупанти залучають і групу з охорони кордону “Бєлгород”. Про це сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, загальна чисельність танків групи “Захід” на Куп’янському напрямку становить 700 одиниць.

“Це обумовлено тим, що до складу групи військ “Захід” входять насамперед танкові підрозділи, наприклад, перша танкова армія. За особовим складом група військ “Захід” — це трохи більш як 57,5 тис. осіб. Плюс група прикриття кордону Бєлгородської області — це ще 12,5 тис. військових і близько сотні танків. Тобто загальна кількість тільки у цих двох угруповань — це понад 850 танків і майже 70 тис. особового складу”, — повідомив Коваленко.

Він звернув увагу, що в іншому чисельність армії РФ на Куп’янському напрямку не змінюється понад пів року наступальних дій.

“Дуже напружена, важка ситуація, особливо в районі Куп’янська, але вона настільки важка впродовж уже понад пів року. Титанічних зусиль докладають наші воїни, щоб стримувати ось цю всю масу”, — зауважив військово-політичний оглядач.

Коваленко вважає, що Куп’янський напрямок найближчим часом, як і раніше, буде одним із найважчих на всій лінії фронту.

Читайте також: На Куп’янському напрямку щодня Сили оборони відбивають до 10 російських атак, — Харківська обласна військова адміністрація

Нагадаємо, начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що окупаційні війська Росії сконцентрували понад 120 тис. особового складу на Лимано-Куп’янському напрямку, також понад тисячу танків, близько двох тисяч бойових броньованих машин та іншої техніки і систем ураження.

Прямий ефір