“Парадокс Путіна”: чим можуть обернутися для РФ маніпуляції навколо розширення НАТО, спрогнозувала Осмоловська

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

Понад 1000 км кордону з НАТО, які з’являться у Росії після вступу до Альянсу Швеції та Фінляндії, безумовно, не можуть не турбувати Кремль. Однак після фіаско, якого зазнають збройних сил РФ в Україні, загрози Кремля вже не діють на Захід так, як раніше. А російські маніпуляції навколо теми розширення НАТО можуть мати ефект протилежний тому, на який розраховує Путін. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила старша дослідниця програми “Україна та Східна Європа” аналітичного центру Globsec Юлія Осмоловська.

“Ми дивимося на те, що реально Росія може в цій ситуації зробити. Для неї ситуація з додаванням ще понад 1000 км кордону з НАТО далеко не з приємних. Росія практично виключена з, умовно кажучи, доступу до Балтійського моря в тих обсягах, які були раніше, в порівнянні з країнами-членами НАТО. Зараз деякі країни-члени НАТО жартують, що Балтійське море стало внутрішнім морем НАТО. Частина збройних контингентів РФ з Північного та Балтійського напрямків була перекинута на Чорноморський, і багато хто зараз бере участь у військових діях в Україні. Ми бачимо, що Росія дуже далека від того, щоб відповідати тим намірам та погрозам, до яких вона вдавалася останнім часом”, — коментує старша дослідниця програми “Україна та Східна Європа”.

Вона звертає увагу, що ті чи інші маніпуляції Росії навколо вступу Швеції та Фінляндії до НАТО можуть призвести до несподіваних для Путіна наслідків. Це, на думку Осмоловської, стосується вкидів російської пропаганди про те, що нібито на території Швеції після її вступу до Альянсу в мирний час буде розміщена ядерна зброя. Ці меседжі змушений був спростовувати прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон і застерігати співвітчизників, щоб вони не стали жертвами пропаганди Москви.

“Це те, що називається у наукових колах “парадокс Путіна”. Умовно кажучи, він має певні стратегічні цілі щодо України, Європи, світу. Але він завжди вибирає найгірший варіант їх досягнення та засоби досягнення, настільки, що це призводить до абсолютно протилежного результату… Ще одна хвиля погроз застосування тактичної ядерної зброї або взагалі роздуми про застосування з боку Росії, може підштовхнути до того, що громадськість у Фінляндії, у Швеції, навпаки, на якомусь етапі почне вимагати, щоб паритет був з цього приводу для стримування… І в історії, і в бога своє почуття гумору тут. Тому результат на виході може бути протилежним ніж той, на який розраховувала Росія”, — зазначила Юлія Осмоловська.

Читайте також: “Путін не повинен перемогти”: співпраця Швеції та України може вийти на новий рівень у 2023 році (ВІДЕО)

Прямий ефір