Остаточне врегулювання придністровської проблеми політичним шляхом можливе в короткостроковій перспективі, — Фленкя

Гагаузія та Придністров'я. Ілюстрація: alfanews.md

Москва намагається дестабілізувати ситуацію в Молдові, адже держава є вразливою перед загрозами різного характеру. Водночас ЄС посилає чіткі сигнали Кремлю, підтримуючи європейський шлях Молдови. Таку думку сьогодні, 9 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив віцепрем’єр-міністр з реінтеграції Республіки Молдова (2019-2020 рр.), директор Асоціації Ініціатива за мир/Initiative 4 Peace Александру Фленкя.

“Придністров’я, безумовно, є частиною Молдови. Ба більше, це усвідомлюють і в Тирасполі, і, попри ті заяви, які лунають із вуст керівників Придністров’я, зрозуміло, що роблять вони ці заяви і з оглядкою на Москву, але, проте, в усіх своїх діях, навіть критикуючи Молдову, вони постійно відштовхуються від Молдови, від Кишинева і намагаються виторгувати собі якісь вигідніші економічні позиції, знову ж таки, в межах держави Республіка Молдова. Діями вони підтверджують, що так вони і живуть у межах Республіки Молдова”, — сказав він.

Політик зазначив, що весь політичний регіональний контекст після лютого 2022 року змінився незворотнім чином і продовжує змінюватися, що розуміють і в Придністров’ї.

“Там прекрасно розуміють, що так, як було до лютого торік, уже не буде, настають якісь глобальні зміни в усьому регіоні, зокрема, для Придністров’я. Тому, з одного боку, звісно, позиція вичікувальна, тому що незрозуміло, яким чином конкретно на них це позначиться”, — каже Фленкя.

З іншого боку, уточнив політик, також очевидно, що і Кишиневу необхідно не тільки займати активнішу позицію, а й робити активніші суто політичні дії з партнерами, із сусідами.

“Насамперед, з Україною, з Румунією і з традиційними партнерами, йдеться про США, для того, щоб підготувати ґрунт. Все для остаточного врегулювання придністровської проблеми політичним шляхом. Я переконаний, що це можливо в короткостроковій перспективі, протягом кількох років буквально”, — резюмував Александру Фленкя.

Читайте також: З чим пов’язана заява про нарощування російського контингенту в невизнаному Придністров’ї — думка молдавського політика

Як повідомлялося раніше, так звана “влада” самопроголошеної “Придністровської молдавської республіки” (“ПМР”) просить Москву збільшити кількість російського військового контингенту в регіоні. Мовляв, зараз їхня чисельність становить 450 осіб, а це набагато менше ніж було заявлено.

Прямий ефір