Орбана очікує багато складних питань у ЄС — дамо шанс європейцям розібратися всередині своєї родини, — Лещенко

Володимир Зеленський і Віктор Орбан. Фото: president.gov.ua

Київ у відносинах з офіційним Будапештом поводиться правильно. Прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану дедалі складніше знаходити аргументи проти підтримки України. Якщо, звичайно, він не хоче прямо розписатися у проведенні російської зовнішньої інформаційної політики. Про це заявив в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко.

Він зазначив: безумовно, Орбан спирається на угорське суспільство, яке вже кілька разів обирало його лідером, тож почувається впевнено. Однак Угорщина існує не у вакуумі — вона є членом ЄС і НАТО та делегувала Брюсселю частину свого суверенітету. А отже, зобов’язана прислухатися до думки союзників і проводити узгоджену політику.

“А союзники кажуть Угорщині: якщо ваша тривога стосується прав національних меншин в Україні здобувати освіту, тобто загальноєвропейських правил, ось загальноєвропейські правила Україна імплементувала. Що вас ще не влаштовує? І в таких умовах дуже складно вже говорити, що не влаштовує, і чому ти себе ставиш вище за своїх же партнерів по Євросоюзу. Тобто тут уже питання для самих європейців: чому одна країна не зважає на думку всіх трьох десятків членів Євросоюзу і каже, що до мене потрібен особливий підхід? Що за зарозумілість, що за ексклюзивність? Якщо ми будуємо загальноєвропейський будинок, тоді цей спільний будинок на загальних правилах”, — зазначив Лещенко.

Він зауважив: Україна виконала своє “домашнє завдання” для старту переговорів із ЄС, і європейським лідерам є що відповісти Орбану. На думку Лещенка, на Угорщину чекає багато складних питань у самому Євросоюзі, і треба дати європейцям шанс розібратися всередині своєї родини.

“Є офіційні органи — Єврокомісія, Рада Євросоюзу. Є рішення Єврокомісії запропонувати Україні переговори щодо вступу в ЄС. Тепер слово за Радою ЄС. Рада ЄС — це перші особи та перші особи країн-учасниць. І за одним столом сидітимуть лідери країн, які відіграють вагому роль у Євросоюзі, та питатимуть: “Вікторе, що з Україною знову не так?”. А вони, як люди, які наповнюють бюджет Євросоюзу, мають право запитати: “Чому ти саботуєш наше спільне рішення?” І йому доведеться відповідати на ці запитання”, — заявив Сергій Лещенко.

Повна версія інтерв’ю: Важливість візитів президента Зеленського до Аргентини та США: інтерв’ю з радником глави ОПУ Сергієм Лещенком

Нагадаємо, голова європейської дипломатії Жозеп Боррель сподівається, що Будапешт, який послідовно виступає проти старту переговорів з Україною щодо членства в ЄС, змінить позицію.

Прямий ефір