ООН і ОБСЄ показали свою недієздатність, — Осипенко про виключення Росії

Руслан Осипенко. Скріншот: uatv.ua

Авторитет Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) поставлено під питання, оскільки вона не здатна справлятися з кризою. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

За його словами, ОБСЄ була створена для того, щоб справлятися з кризами в Європі, а зараз ми бачимо, що Росія, яка розв’язала в Європі війну, користується цією організацією у своїх інтересах.

“Росія поводиться так само на міжнародних майданчиках, як і на полі бою. Єдиний шлях — це виключити РФ як агресора з цієї організації, тому що організація, яка опікується миром, не може мати у своїх лавах державу, яка розв’язує ці війни, а потім користується нормами й правилами цієї організації для того, щоб блокувати ті чи інші питання. Треба вчинити точно так само, як вчинили в Раді Європи, яка виключила Росію з організації”, — вважає Осипенко.

Крім того, на думку дипломата, ООН також має виключити Росію зі своїх лав.

“Як колись вчинила Ліга націй, коли СРСР почав війну проти Фінляндії — буквально за три тижні було ухвалено резолюцію і Радянський Союз виключили. ООН нинішнього складу не змогла цього зробити. Як і ОБСЄ. Тобто, ці організації показали свою недієздатність”, — підкреслив він.

Руслан Осипенко також назвав причини, через які ООН і ОБСЄ не поспішають виключати Росію з членів організацій.

“Росія — ядерна країна. Росія має авторитет як країна, що перемогла у Другій світовій війні та брала участь у створенні системи безпеки за підсумками війни. Вважають, що якщо витягнути з основ одну з країн засновників, то посиплеться вся система, а пропозицій щодо створення нової системи немає”, — пояснив експерт.

Він додав, що самі чиновники не зацікавлені в розвалі цих організацій.

Читайте також: Криза в ОБСЄ: чому Організації з безпеки і співробітництва в Європі загрожує розпад (ВІДЕО)

Нагадаємо, 4 травня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки, присвячене співробітництву між Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Організацією Об’єднаних Націй.

Прямий ефір