“Обов’язково має бути компромат”: як Путін обирає собі оточення, розповіла Курносова

Володимир Путін. Фото: hromadske.ua

Щоб потрапити до оточення глави Кремля Володимира Путіна, потрібно пройти жорсткий відбір. Один із важливих критеріїв — наявність компромату. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала політична аналітикиня, головна редакторка порталу After empire Ольга Курносова. 

Так глава Кремля “тримає у вузді” своїх наближених і присікає можливість змови.

Водночас Курносова уточнила, що коли йдеться про політичне оточення президента РФ, то нових облич у ньому фактично не видно. 

“А що стосується персоналу різних резиденцій або бункера, то ходять чутки, що персонал досить часто змінюють. Насправді Путін боїться замаху”, — доповнила гостя ефіру.

Головний же критерій відбору для тих, хто оточує Путіна в політичному світі, сфері бізнесу, — це наявність компромату, каже Курносова. 

“Найголовніший критерій для людини, яка потрапляє досить високо, обов’язкова наявність компромату. І що гірший, що забійніший цей компромат, то краще. Тому що Путін обов’язково повинен усіма керувати. У нього обов’язково має бути якась папочка, яку він може вийняти й сказати, мовляв, не балуйся, а то я зараз тебе в порошок зітру. І в цьому сенсі, звісно, сьогодні всі високопоставлені люди в Росії злочинці не тільки щодо України. На кожному з них висить досить багато”, — зазначила аналітикиня.

 Також Курносова вважає, що не на всіх з оточення Путіна чекає лава підсудних у Гаазі. 

“Наприклад, ті ж брати Ковальчуки (їх вважають близькими друзями Путіна, — ред.). Юрій Ковальчук формально нікуди не входить, жодних наказів не віддає. Він не депутат, не сенатор, не член уряду, ніхто взагалі. Він навіть не член Ради безпеки РФ, на відміну від Миколи Патрушева, тому юридичних претензій сьогодні до нього щодо війни пред’явити неможливо. Але я абсолютно впевнена, що він один із тих найближчих для Путіна людей, які, звичайно ж, у цьому всьому беруть участь. Тому, звичайно, в оточенні Путіна є люди, на яких формально юридичних звинувачень щодо війни немає”, — доповнила гостя ефіру.

Читайте також: “Бункерний дід”, “говорун”, “стадіонний”, “мандрівник”: скільки двійників у Путіна і як їх розрізнити

Прямий ефір