Обороноспроможність України – що важливо знати: “5 вопросов” з експертом Владиславом Селезньовим

Фото Укрінформ

НАТО, ЄС та інші союзники підтримуватимуть Україну у комплексному розвитку обороноздатності. Така позиція засвідчує єдність українських партнерів.

На яку допомогу варто очікувати – розповів експерт з військових питань Владислав Селезньов у програмі “5 вопросов” телеканалу UA.

Ведучий – Олег Борисов.

Чи можна говорити, що Європейський Союз, Велика Британія, Сполучені Штати Америки є єдиними у питанні обороноздатності України?

– Безумовно, країни колективного Заходу чудово розуміють, що на сьогоднішній день Україна перебуває на вістрі атаки. Фактично українська армія стримує агресію сусідньої держави – Російської Федерації. Безумовно, країни колективного Заходу зацікавлені у тому, щоб це протистояння було максимально ефективним. Тому що впаде Україна – далі настане черга й колективної Європи.

Тому всі сили та засоби і країни Європейського Союзу, і Велика Британія спрямовують на те, щоб забезпечити на достатньому рівні оборонні можливості України. Ми бачимо комплекси матеріально-технічної допомоги військового характеру наших заокеанських партнерів. Буквально днями надходить до нас допомога від наших литовських друзів. Є рішення Великої Британії щодо виділення нам фінансових коштів, у тому числі й кошти, які будуть спрямовані на посилення оборонних можливостей України.

Після розмови Джо Байдена та Володимира Путіна можна казати, що посилення агресії проти України з боку РФ ставиться на паузу? І що зараз може зробити Україна для посилення обороноздатності?

– Я досить акуратно ставлюся до тієї інсайдерської інформації, яка йде за результатами переговорів у форматі відеоконференції між паном Байденом та паном Путіним. Тому що чіткої інформації, що було проговорено під час цього діалогу, відомо дуже вузькому колу осіб.

Безумовно, ми маємо розуміти, що Володимир Путін досить чітко вловлює тенденції та позиції колективного Заходу, який виступає категорично проти агресивних дій Російської Федерації щодо України. Вона очевидна для всього світу.

Той період, який виграла Україна, ми маємо направити на посилення оборонних можливостей нашої армії. Тому що найголовніший союзник, хоч би як це банально звучало, але на сьогоднішній день – власні Збройні сили та Військово-морський флот. Завдяки цим двом складовим держава Україна здатна забезпечити територіальну цілісність та незалежність своєї території. Нам необхідно посилювати оборонний потенціал українського військово-промислового комплексу та розвивати Збройні сили.

Яка техніка зараз потрібна українській армії?

– На сьогоднішній день техніка потрібна сучасна, високотехнологічна та високоточна. Ми чудово розуміємо, що війни зразка другої половини XX століття у першій половині XXI століття навряд чи вестимуться. Ми повинні чітко розуміти, що в сучасній війні перемагає та сторона, яка має найсучасніші військові технології та здатна їх максимально ефективно використати.

Серед головних аспектів, які визначають готовність армії будь-якої країни до ведення бойових дій, – це мотивованість особового складу. Але, у будь-якому разі, сучасні військові технології у війні сучасного типу здатні здобути перемогу. Всі інші складові – чи то танки, бронемашини, авіація, ракетні комплекси – це питання вторинне, воно більше стосується представників оборонно-промислового комплексу та діяльності посадових осіб, взаємодії цих посадових осіб із представниками Збройних сил України. Ці посадові особи можуть визначити, на що наявні в бюджеті держави гроші слід витратити з максимальною ефективністю.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово акцентував, що потрібно активно розвивати Військово-морський флот. У нинішніх умовах скільки для цього потрібно часу?

– Ми повинні розуміти, які цілі ми ставимо. Тому що можливості Чорноморського флоту Російської Федерації в акваторії Чорного та Азовського морів дуже серйозні. У досить короткий термін Російська Федерація здатна перекинути бойові кораблі з інших флотів.

Я робив би акцент на асиметричних діях, з використанням комплексів “Нептун” та інших ракетних комплексах, які здатні на великій відстані, використовуючи високоточні засоби наведення, знищувати бойові засоби живої сили противника.

Флот буде тоді ефективним, коли він розвиватиметься у комплексі, і всі складові Військово-морських сил розвиватимуться максимально гармонійно, не упускаючи жодної із складових Військово-морських сил.

Якщо ми згадали за “Нептун”, поясніть, у чому перевага цієї установки?

– Перше і найголовніше – бойова голівка цієї ракети здатна влучати точно в ціль. Вплив на бойову складову цієї ракети сучасними засобами радіоелектронної боротьби не дає достатньо ефективного результату. Тобто оператор цієї ракетної установки фактично виконує бойове завдання у 100% зі 100.

Нагадаємо, за словами глави Міноборони Олексія Резнікова, перші 10 зразків антидронових рушниць виробництва Литви Україна отримає до кінця грудня.

Читайте також: Україна цього тижня отримає ще одну партію військової допомоги від США, – Пентагон

Прямий ефір