Резніков: Україна купила в НАТО 10 антидронових рушниць

Фото Facebook Олексія Резнікова

Перші 10 зразків антидронових рушниць виробництва Литви Україна отримає до кінця грудня.

Про це глава Міноборони Олексій Резніков розповів в ефірі телеканалу “1+1″, повідомляє UA.

Міністр має намір створити в Міноборони два агентства для закупівель за аналогією з NSPA.

“У НАТО є система NSPA. Це система закупівель, якщо можна сказати, такий натовський аналог Amazon. І ми сьогодні вже пройшли кілька тестів, заплатили гроші, пройшли всі перевірки для того, щоб придбати певні, потрібні нам, речі через NSPA в НАТО. Протягом цього місяця ми отримаємо перші 10 антидронових рушниць виробництва Литви, які допоможуть нам боротися з російськими БПЛА. Також одне агентство займатиметься тиловими речами – закупівлями, питаннями логістики. Друге – тим, що стосується озброєнь. І це я зроблю найближчим часом”, – сказав Резніков.

Очільник Міноборони пообіцяв зняти таємність деяких держзакупівель у сфері оборони.

“Отримав досить позитивні сигнали, яку зброю ми зможемо отримати. Не все можу розкривати зараз тут. Можу сказати, що у нас є певні пріоритети, це – ППО та ПРО”, – додав міністр.

Він зауважив, що йдеться не про наступальну зброю, а про захисну.

Нагадаємо, Шмигаль заявляв, що забезпечення постійної присутності військових кораблів НАТО у Чорному морі було б сильним сигналом на підтримку України західними партнерами у відповідь на агресивні дії Росії.

Читайте також: Для чого потрібні безпілотники українській армії: “5 вопросов” із генерал-лейтенантом ЗСУ Ігорем Романенком

Прямий ефір