Не здивуюсь, якщо завтра на лінії фронту ми побачимо літаки F-16 та А-10, — військовий експерт

F-16. Фото: wikipedia.org

Передавання літаків НАТО до України перебуває на стадії узгодження. Про це сьогодні, 19 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу Збройних сил України Роман Світан.

За його словами, влітку Конгресом США було виділено 100 млн дол. на підготовку льотного складу. Льотний склад був виділений та проводив підготовлення.

“В принципі, можна говорити зараз, що ми маємо певну кількість льотчиків, які можуть використовувати літаки НАТО. Передача літаків буде здійснена тільки після того, як узгодять певні військово-політичні моменти в самих країнах НАТО. Можливо, і це питання і в самих США. Ми чекаємо просто на це узгодження і далі. Загалом, я не здивуюся, якщо завтра ми, скажімо, побачимо F-16, ті ж А-10 на лінії фронту. Тобто готовність їх до прийняття та роботи з цими літаками ми маємо. Тим більше ми в 2018 році F-15 приймали у себе на аеродромах, вони досить непогано себе почували, літали понад тиждень”, — сказав Світан.

Військовий експерт зазначив, що для таких літаків є можливість експлуатації українських летовищ, особливо на заході країни.

“Для приймання цих літаків і, звичайно, бойового застосування цих літальних апаратів на полі бою. Але чекаємо, так би мовити, на команди від наших партнерів”, — додав Світан.

Крім того, за його інформацією, до України збільшено постачання далекобійної артилерії та боєприпасів до неї, а також колісної техніки.

“США зараз вкладають у свою економіку, оскільки всі озброєння, що передаються нам, заміщають дійсно новішими, або такими ж за властивостями, але знову виробленими. До нас заходить озброєння паралельно, буквально вчора IRIS-T, ще такого озброєння немає навіть у Бундесверу. Тому ми отримуємо весь спектр озброєння, який нам необхідний або той, який наразі можуть доправити наші партнери. Але те, що цей поштовх для економіки, скажімо, Сполучених Штатів, для економіки країн НАТО, саме такий рух про це можна говорити. І в принципі цим і користуються певні і правильно користуються Збройні сили країн НАТО. І це справді добрий рух для протистояння з тим же Китаєм”, — підсумував Роман Світан.

Читайте також: Лендліз для України: коли варто чекати на озброєння, і яку допомогу Україна отримує зараз (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Світан розповів, що наразі лендліз США технічно працює, але потреби його запускати в Україні ще не було. Підписаний цієї весни документ більше політично-фінансовий. Гроші за цим механізмом ще не проганялися, оскільки існує ще чотири інші механізми, за якими Україна отримує мілітарну допомогу безоплатно.

Прямий ефір