Росіяни змушені перейти до плану Б, — Коваленко про спроби наступу окупаційної армії

Знищена техніка росіян. Фото: Facebook/72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Усі штурми російських окупантів на Східному напрямку — це спроби досягти хоча б якоїсь перемоги до нового року. Тактичного значення вони не мають. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, у рішеннях російського командування є політична складова.

“Уже неодноразово, коли розбирали питання, пов’язане з Авдіївкою, це було помічено. Якоїсь важливої ролі в тактичному плані вона не відіграє для росіян. Так, то незручний плацдарм під боком у Донецьку. Але є важливіший напрямок, локації, куди можна було б сконцентрувати всі ці сили і засоби. Але замість цього російське командування віддало перевагу Авдіївці. Оскільки вони там побачили вікно можливостей, що Авдіївку легко охопити й оточити, перерізавши основну логістику. І вони порахували, що для них це буде легка перемога, якщо сконцентрувати досить-таки серйозний ударний потенціал. Але вийшло не так, як планувалося. І фактично вони зараз змушені перейти до плану Б. А саме пробувати своїми наступами вздовж лінії оборони по лінії бойових зіткнень, фактично ті локації, які вже давно у всіх на слуху”, — сказав Коваленко.

Оглядач уточнив, що це Мар’їнка, Лимано-Куп’янська вісь і не тільки.

“Можемо очікувати найближчим часом активізації в районі Вугледара. Вони цього не роблять, тому що у них немає дефіциту з ресурсом, у них усього достатньо, і вони можуть собі це дозволити. Ні, вони зараз, крім Авдіївки, намагаються захопити Мар’їнку, намагатимуться захопити Вугледар, намагатимуться рухатися в районі Бахмута, відбити контроль над Кліщіївкою та Андріївкою. І це все ланки одного ланцюга. Щоб хоч щось у них вийшло або під Новий рік, або під так звані вибори так званого президента Росії. Випробовують абсолютно різні напрямки на міцність”, — вважає він.

Крім того, на думку Коваленка, російська армія не знижуватиме рівень інтенсивності ведення бойових дій протягом зими.

“Для них є ідея фікс, фетиш номер один — це Авдіївка. Вони намагатимуться також окупувати Мар’їнку. Для них дуже важливо повернути під контроль Кліщіївку та Андріївку в районі Бахмута. Також вони конвульсуватимуть по Лимано-Куп’янській осі, регулярно демонструючи свою активність. І абсолютно не виключається відновлення наступальних дій у районі Вугледара. Приблизно в найближчі три місяці вони акцентуватимуть увагу саме за цими напрямками, за цими локаціями. Там будуть найбільш інтенсивні бойові дії проводитися”, — прогнозує він.

Також росіяни і далі будуть збільшувати своє угруповання, вони не будуть його зменшувати.

“І тут, якщо говорити про забезпечення, то вони впираються в проблематику забезпечення. Адже що більше людей у складі військ, то

більше їм необхідне забезпечення навіть технічної компоненти, якої більше вони не можуть забезпечити. У них межа, наприклад, постачання танків до зони бойових дій. Так, вони три зміни собі влаштували. Але можна скільки завгодно цих змін зробити, а коли в тебе одна виробнича лінія і відсутньо в тебе їх 20 чи 30, скільки б ти змін не влаштував, ти не зможеш випустити більше танків. Тільки з урахуванням цієї однієї виробничої лінії, яка працює 24 на 7. І вони обмежені саме за цими технічними параметрами”, — розповів оглядач.

Відтак, зауважив він, росіяни не постачатимуть до зони бойових дій бодай стільки, скільки необхідно за штатом техніки до всієї тієї кількості, що є в Україні.

“А якщо не буде достатньо техніки, то це збільшення втрат. А це змушує до набору ще більшої кількості живого “м’яса”. Набирають ще більше, значить, потрібно ще більше техніки, а її не нададуть. Тобто це — замкнуте коло. І поступово російська армія перетворюватиметься на великий маршовий батальйон, де піхотна компонента превалюватиме над технічною. І тому Сили оборони України повинні зараз змінювати основну свою тактику ведення бойових дій, яка полягатиме, у 2024 році, зокрема, в тому, щоб збільшити в рази і, можливо, навіть і більше, на порядок збільшити знищення російської живої сили. Ставка робиться саме на це, для чого потрібні відповідні інструментарії від наших партнерів”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: На лінії фронту відбулося понад 70 бойових зіткнень — карта війни за 8 грудня (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Коваленко заявив, що місто Вугледар Донецької області має певну важливість для російських окупаційних військ. ЗС РФ не вперше намагаються його штурмувати, попри втрати ресурсів. Подальшими штурмами окупанти тільки помножать свої втрати.

Прямий ефір