Наліпки на авто “Я русский” у Латвії сприймаються як прославляння війни й ненависті до інших націй — оцінка депутата Сейму

Латвія. Ілюстративне фото: delfi.lv

Західним політикам у питаннях аналізу дій Росії та її агресії краще покладатися на висновки тих європейських країн, які свого часу зазнали окупації і добре знають сутність російської політики. Таку думку сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив депутат Сейму Латвії Айнарс Латковскіс.

На його думку, чим далі географічно країни ЄС знаходяться від Російської Федерації, тим менше розуміють, що там відбувається.

“У випадку щодо ставлення до Росії і дій Росії, і до агресії було б дуже добре, якби західні політики покладалися на той аналіз, який ми можемо дати, тому що наші країни зазнали окупації. Наші країни дуже добре знають сутність російської політики. Розуміючи цю ситуацію, ми знаємо дуже добре, що треба реагувати одразу. Минає деякий час, поки західні країни розуміють, що таке “z”, а що таке “Я русский”. Хоч би яким безневинним був напис, але ті, хто добре розуміє, що відбувається зараз у Росії, і ті, хто розуміє, звідки походить цей слоган “Я русский”, розуміють, що це не просто напис, а прославляння війни, геноциду, ненависті до інших націй. Такий імперіалістичний слоган”, — сказав Латковскіс.

За його словами, поліція Латвії відповідним чином реагуватиме на такі наліпки-слогани, використовуючи універсальні норми протидії прославлянню військової агресії та геноциду.

Латковскіс нагадав, що раніше Латвія ввела обмеження на перетин кордону для громадян РФ.

“Було рішення Латвії закрити двері для тих, які тікали від призову в армію. Бачите, вони тікають від потенційної смерті, вони не тікають від цього фашистського режиму та не тікають від цього імперіалістичного настрою, який існує в Росії. І вони представники цього імперіалістичного мислення, вони просто тікають, щоб їх просто-таки не вбили в Україні на війні. Зрозуміло, чому ті люди, які втекли з Росії, так діють: мислення те саме, тільки не хочеться вмирати”, — сказав депутат Сейму Латвії.

Читайте також: Усі країни Балтії закрили в’їзд для автомобілів із російськими номерами

Раніше поліція Латвії назвала неприпустимою практикою наклейки на автомобілях з “потенційно провокаційними написами російською мовою”, наприклад, “Я русский”.

Прямий ефір