На вістрі військової машини РФ перебуває культурна складова, — Ткаченко (ВІДЕО)

Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/ Олександр Ткаченко

Знищення російськими окупантами культурної спадщини України — це класичне варварство та заперечення ідентичності українського народу. Росіяни намагаються привнести своє варварське ставлення до цінностей, до української культурної спадщини, яка є невід’ємною частиною світової. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його інформацією, повністю або частково вже зруйновано понад 1 тис. об’єктів сфери культури, понад 500 із них належать до культурної спадщини України. Міністр також нагадав, що російські військові не просто бомблять музеї, культурну інфраструктуру, але й крадуть цінні предмети мистецтва.

“Вони крадуть наші картини з музеїв. Це свідчить про те, що намагаються у такий спосіб привнести свій так званий “великий русский культурный мир” в Україну. Ми знаємо ціну цього “русского культурного мира”. Протягом століть, десятиліть вони намагалися заперечувати ідентичність українського народу і ту багату культурну спадщину, яку ми маємо”, — сказав Ткаченко.

Це ж, за його словами, виражалося у постійних заборонах української мови. Тепер це виявляється у тому, що окупуючи певні міста, які Україна звільняє, росіяни спалюють українські книги. До того ж різних авторів, включаючи Стівена Кінга. Просто тому, що вони написані українською мовою.

“Ми розуміємо, що приходячи до України, вони намагаються, так би мовити, привнести ось те варварське ставлення до цінностей, української культурної спадщини, яка є частиною світової культурної спадщини. Вони визнають лише свій “великий русский мир”, і їм у ньому комфортно. Тому, коли ми розмовляємо з нашими європейськими колегами, я кажу, що нехай вони цей “русский мир” у Тайзі розповсюджують, а не намагаються експортувати як спеціальну операцію до Європи”, — зазначив міністр.

Ткаченко також наголосив, що Кремль давно використовує культуру як інструмент у досягненні своїх військових цілей.

“Насправді на вістрі їхньої військової машини перебуває складова культурна, тому що вони розглядають культуру так само, як знаряддя. І доти, доки вони не заберуться з території України, російська культура не повинна бути присутньою в цивілізованому світі, бо це частина російської пропагандистської машини. На сцені, умовно кажучи, виступає Нетребко (російська оперна співачка, — ред.), а за завісою перебувають ракети”, — резюмував Ткаченко.

Читайте також: Найбільше пограбування з часів Другої світової війни — Ткаченко розповів про вивезення росіянами української культурної спадщини

Раніше Ткаченко сказав, що росіяни намагаються поширювати міф про те, яка велика російська культура. Але цей міф — не що інше, як “наконечник на ракеті”, яка сьогодні мчить до України.

Прямий ефір