Найбільше пограбування з часів Другої світової війни — Ткаченко розповів про вивезення росіянами української культурної спадщини

Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/ Олександр Ткаченко

Російські окупанти організували кампанію з вивезення української культурної спадщини із захоплених населених пунктів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“У тих місцях, які, на жаль, були захоплені за один-два дні, окупанти перед деокупацією, перед тим, як українські війська звільняли, буквально за кілька днів організували кампанію з вивезення української культурної спадщини… Але я сам був у Херсоні, минулої суботи бачив Херсонський художній музей. Ми розпочали акцію про те, щоб колекцію можна було поповнювати, привіз кілька картин українських художників. Цим ми займатимемося, так само як і покаранням росіян за те, що вони роблять на культурному фронті”, — сказав міністр.

Він зазначив, що Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт російських колекцій, які перебувають у цивілізованому світі, та запровадження санкцій проти офіційних культурних діячів РФ.

“Частково це зроблено, але, на жаль, не в тому масштабі, який, власне, передбачає бойкот російської культури, тому що російську культуру вони використовують як знаряддя, так само як і пропаганду”, — заявив Ткаченко.

Він назвав варварством сам факт пограбування українських музеїв, зазначивши, що йдеться про “найбільше пограбування з часів Другої світової війни”.

Водночас Ткаченко наголосив, що українській владі вдалося здійснити й найбільшу евакуацію культурних цінностей із часів Другої світової війни.

“Ідеться про десятки тисяч експонатів, які перебувають у безпечних місцях”, — уточнив міністр.

Читайте також: Окупанти зруйнували або пошкодили близько 800 об’єктів сфери культури України, — Ткаченко

Прямий ефір