На Харківському напрямку російські окупанти мають кілька завдань — розбір Коваленка

Харківський напрямок фронту. Графіка: deepstatemap.live

Російські окупаційні війська на Харківському напрямку ставили собі завдання в максимально короткі терміни захопити село Липці та Вовчанськ, але їм зараз дуже складно вести бойові дії. Тепер їхньою метою, найімовірніше, буде об’єднання угруповань, які зайшли на територію Харківщини з Бєлгородської області. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Вони хочуть почати бойові дії в Липцях уже, нарешті, на вулицях розгорнути міські бої. Це їхнє завдання, хоча вони його перед собою ставили ще 10 травня. Взяти повністю під контроль Вовчанськ — це їхнє завдання. Хоча, в принципі, окупанти розуміють, що зараз, навіть якщо посилять бойові дії в міських умовах, не зможуть повноцінно забезпечити виконання завдання з окупації Вовчанська в короткі терміни. Тому для них, скоріше, буде завданням об’єднання двох цих локацій між собою, де вони прорвалися на Харківщину, в єдину”, — сказав він.

Коваленко зауважив, що російським окупантам зараз дуже складно вести бойові дії в районі Липців, бо вони затиснуті між річкою Муром і поруч із водосховищем.

“У цих умовах їм дуже складно маневрувати. Окупанти перебувають у замкнутому просторі, вони намагалися вийти на Зелене, але не вийшло — їх звідти постійно відкидали. Вони намагатимуться об’єднати між собою напрямки Липці та Вовчанськ. Це перший момент. Другий момент це те, що вони намагаються до Вовчанська пробратися по західному саме краю. Тобто вони будуть посилювати тиск на лінію Стариця — Бургуватка — Прилипиця для того, щоб мати нормальний перехід Сіверського Дінця і почати охоплювати Вовчанськ уже із західного боку. Якщо вони це зможуть реалізувати, їм це дасть змогу вийти на Синельникове і зайти вже у Вовчанськ з його західної околиці”, — пояснив військово-політичний оглядач.

Читайте також: “Африканський корпус” під Вовчанськом: як Росія рекрутує і використовує іноземців у війні проти України (ВІДЕО)

Нагадаємо, військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов сказав, що ситуація на Харківському напрямку залишається важкою, але зазнала змін на користь Сил оборони України.

Прямий ефір