“Ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО”: Путін готує Росію до війни проти Альянсу (ВІДЕО)

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

Росія залишається головною загрозою національній безпеці Фінляндії. Країна, як і раніше, є мішенню для шпигунства та гібридних атак з боку російських спецслужб. Такого висновку дійшли експерти Служби безпеки та розвідки країни. Москва у такий спосіб реагує на вступ Фінляндії до НАТО. Водночас у Пентагоні запевнили союзників, що США готові захищати територію НАТО, повідомляє FREEДОМ.

Фінляндія, яка має кордон з Росією в 1 340 км, у листопаді 2023 року закрила всі прикордонні переходи з РФ. Ціль — зупинити потік нелегалів, який фінські спецслужби розглядають як гібридну атаку з боку Москви. Фінсько-російський кордон закрито мінімум до 14 квітня 2024 року. Згідно з останньою доповіддю фінської поліції безпеки, загроза на кордоні залишається довгостроковою. Як і кібератаки з боку російських спецслужб, йдеться у доповіді. Водночас у фінському відомстві впевнені, що вступ країни до НАТО позитивно вплинув на ситуацію.

“Членство в НАТО захищає Фінляндію від жорстких заходів. Росія вже виявила своє невдоволення зовнішньою політикою, що змінилася, і політикою безпеки Фінляндії, наприклад, змінивши порядок роботи прикордонних служб на східному кордоні. Для Росії примусова еміграція — це спосіб продемонструвати недружню поведінку. Це має довгостроковий характер. Адже для Росії це простий спосіб тримати Фінляндію у напрузі. Загроза російської розвідки та впливу залишається підвищеною”, — розповів в. о. керівника поліції безпеки Фінляндії SUPO Теєм Турунен.

На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), Росія ґрунтовно готується до широкомасштабного збройного конфлікту з НАТО. Про це свідчать її фінансові, економічні та військові показники. Президент Польщі Анджей Дуда також наголосив, що Володимир Путін активізує зусилля щодо переведення економіки Росії на військові рейки, щоб мати можливість напасти на НАТО вже у 2026 чи 2027 році.

“Я думаю, що Путін, якби не планував агресію щодо західних країн, він би точно не став створювати та відтворювати Ленінградський та Московський військові округи. Очевидно, що за радянських часів ці округи були призначені для ведення агресивної війни у напрямку північної чи північно-східної частини Європейського континенту”, — зазначив військовий експерт Владислав Селезньов.

Питання безпеки східного флангу НАТО та підтримка України в умовах російської агресії — серед головних тем переговорів держсекретаря США Ентоні Блінкена з міністрами закордонних справ країн Балтії у Вашингтоні. Україна та інші країни світу заслуговують на право самостійно визначати своє майбутнє, наголосили в Держдепартаменті США.

“Ці три союзники є лідерами в НАТО, вносячи значний внесок у свої оборонні бюджети. Також вони лідирують і у підтримці України. Усі три країни, а також Сполучені Штати визнають, які ставки ми робимо, коли йдеться про допомогу Україні. Нам належить зробити велику спільну роботу як у плані підтримки України, так і щодо планування майбутнього Альянсу”, — заявив Блінкен.

“Ми глибоко єдині у наших основних цінностях — свободі, демократії, верховенстві закону. І ми бачимо, що наші базові цінності зазнають прямого виклику в усьому світі. У нашому регіоні це агресивна війна Росії проти України, яка триває вже третій рік. Ми повинні спільними зусиллями країн НАТО протистояти цьому. І не тільки сказати, що це погано, але й зробити так, щоб у зла не було шансу поширитись. Стримування, довгострокова стратегія щодо агресивної Росії — ось чого ми повинні прагнути”, — додав міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш.

У Пентагоні запевнили, що США готові дотримуватись своїх зобов’язань у межах НАТО. Зокрема захищати союзні країни у разі загрози нападу РФ.

“Я можу вам сказати, що адміністрація неодноразово заявляла: ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО. Якщо союзник НАТО зазнає нападу — ми, звичайно, не хотіли б цього бачити, але ми захищатимемо кожен дюйм території Альянсу”, — запевнила представниця Пентагону Сабріна Сінгх.

Пріоритетом для США залишається забезпечення України необхідними засобами боротьби проти російської агресії, наголосили у пресслужбі Міністерства оборони США. Як заявив речник Палати представників США Майк Джонсон, конгресмени вже найближчим часом розпочнуть обговорення пакету допомоги Україні та іншим союзникам. Як пише низка американських видань, ймовірно, це станеться не раніше 8 квітня, коли законодавці повернуться до роботи після весняної перерви.

Читайте також: “Схвалення Конгресом США допомоги для України критично важливе”: Зеленський провів перемовини з Джонсоном

Прямий ефір