Місію ОДКБ у Казахстані очолив російський генерал, який організував захоплення Криму

Генерал-полковник Андрій Сердюков. Фото з сайта kp.ru

Місію “миротворчих сил” країн-учасниць ОДКБ очолив російський генерал Андрій Сердюков.

Про це повідомляє UA із посиланням на Інтерфакс.

“Керувати діями миротворчих сил ОДКБ у Республіці Казахстан призначено командувача Повітряно-десантними військами генерал-полковника Андрія Сердюкова“, – повідомив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков.

До слова, Сердюков брав участь у захопленні Криму у 2014 році, на той момент він був начальником штабу та першим заступником командувача військ Південного військового округу РФ.

Нагадаємо, на всій території Казахстану на тлі масових протестів, які розпочались 2 січня, запровадили надзвичайний стан. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся за допомогою до глав держав Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), в якій вирішальним є вплив Російської Федерації. Токаєв заявив, що події останніх днів у Казахстані є “терористичною загрозою” та “підривом цілісності держави”. ОДКБ повідомила про згоду на введення військ.  

Протести викликало подвійне підвищення цін на скраплений газ, який використовується як пальне для автомобілів. Протестувальники висунули й політичні вимоги, зокрема про повернення до Конституції 1993 року. Відповідно до її положень, Токаєв не може бути президентом через перевищення граничного віку. 

5 січня Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради безпеки Казахстану. Раду безпеки очолив діючий президент Токаєв. В цей же день уряд Казахстану пішов у відставку. Президент Токаєв дав доручення запровадити державне регулювання цін на соціально значущі товари, бензин та дизельне пальне. В країні запроваджено мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення на 180 днів.

Читайте також: Влада поверне контроль над ситуацією в країні протягом 2-3 днів, – посол Казахстану в Україні

Прямий ефір