Влада поверне контроль над ситуацією в країні протягом 2-3 днів, – посол Казахстану в Україні

Фото Facebook Посольства Республіки Казахстан в Україні

Посол Казахстану в Україні Дархан Калетаєв вважає, що влада Казахстану зможе повернути повний контроль над ситуацією в країні протягом 2-3 днів.

Про це повідомляє UA з посиланням на “Україна-24”.  

“Дуже тяжко бачити такі кадри з рідного міста (Алмати, – ред.) Але я думаю, що протягом двох, максимум трьох днів вся ситуація буде повністю під контролем у всіх регіонах”, – сказав посол.

За його даними, досі немає точної інформації про кількість загиблих учасників акцій протесту. Відомо, що загинуло 13 правоохоронців. Приблизно 200 людей звернулися до лікарень.

Дархан Калетаєв прогнозує, що країни-учасниці Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) спрямують в Казахстан не менше 3 000 військових.

Нагадаємо, на всій території Казахстану на тлі масових протестів, які розпочались 2 січня, запровадили надзвичайний стан. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся за допомогою до глав держав Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), в якій вирішальним є вплив Російської Федерації. Токаєв заявив, що події останніх днів у Казахстані є “терористичною загрозою” та “підривом цілісності держави”. ОДКБ повідомила про згоду на введення військ.  

Протести викликало подвійне підвищення цін на скраплений газ, який використовується як пальне для автомобілів. Протестувальники висунули й політичні вимоги, зокрема про повернення до Конституції 1993 року. Відповідно до її положень, Токаєв не може бути президентом через перевищення граничного віку. 

5 січня Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради безпеки Казахстану. Раду безпеки очолив діючий президент Токаєв. В цей же день уряд Казахстану пішов у відставку. Президент Токаєв дав доручення запровадити державне регулювання цін на соціально значущі товари, бензин та дизельне пальне. В країні запроваджено мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення на 180 днів.

Читайте також: У Казахстані загинуло щонайменше 30 протестувальників, – координаційний штаб

Прямий ефір