Мілітаризація пронизує всю систему освіти у РФ: про функції “ветеранів” висловився експерт

Мілітаризація дітей у РФ. Фото: fishki.net

Дуже швидко після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну учасники агресії почали обіймати посади в системі вищої освіти РФ. Щодо шкіл, то там і за радянських часів були відставні військові, які викладали фізкультуру чи початкову військову підготовку. Тепер вони ще викладатимуть історію. Все це — частина ідеологічної мілітаристської машини, яка, на думку Кремля, повинна пронизати всю освіту в Росії. Про це в ефірі FREEДОМ сказав співробітник факультету соціальних наук Карлова університету в Празі (Чехія) Дмитро Дубровський.

Він зазначає, що основи безпеки життєдіяльності, до викладання яких Путін збирається залучати учасників війни проти України, це та сама початкова військова підготовка. Дивує гостя ефіру спроба залучити “ветеранів” до викладання історії.

“Ці люди зазвичай не мають достатньої, взагалі мінімальної гуманітарної освіти. І читати історію вони можуть лише в одному-єдиному випадку: якщо історія вже перестала бути якоюсь наукою, навіть за назвою, а просто є такою ідеологічною наукою, як марксизм-ленінізм, науковий комунізм. Тут від них не потрібне знання, не вимагається жодного аналізу, жодного гуманітарного бекграунду та жодного багажу… Це, мабуть, той самий образ ідеального керівника шкільного робочого чи неробочого часу, який береться Путіним. Щоб це була людина лояльна і патріотична, яка пройшла війну і має дві-три думки, які їй, мабуть, навіють у момент, коли вона пройде курси перепідготовки”, — зазначає Дубровський.

Він також зазначив, що в системі вищої освіти учасники війни, які раніше обіймали посади, пов’язані з безпекою та контролем, тепер претендують на нещодавно введену посаду проректора з роботи з молоддю чи з виховної роботи.

“Ці “вихователі” і виховуватимуть. І зрозуміло, що це, звичайно, та сама частина ідеологічної мілітаристської машини, яка, на думку кремлівського режиму, має пронизувати всю освіту: від шкільної до вищої”, — коментує гість ефіру.

Дубровський не виключає, що, крім того, залучення учасників війни, насамперед колишніх ув’язнених у систему освіти, — спроба їх соціалізувати.

“Я думаю, що тут — спроба надати їм людиноподібного вигляду, що вони не просто заблукалі бандити, тепер вони герої й шановні люди, які виховують дітей”, — говорить Дмитро Дубровський.

Читайте також: “Педагоги”-вбивці йдуть у школи, гуртки та секції РФ — масштаби та наслідки (ВІДЕО)

Прямий ефір