Майже 200 загиблих, 10 катівень і сексуальне насильство: в Офісі генпрокурора озвучили дані щодо воєнних злочинів на Херсонщині (ВІДЕО)

Катівня в Херсоні. Фото: ssu.gov.ua

На території Херсонської області після деокупації були виявлені катівні, загиблі цивільні та безліч випадків сексуального насильства з боку російських військових. Таку інформацію сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив керівник координаційного підрозділу притягнення до відповідальності за воєнні злочини Офісу генерального прокурора України Юрій Білоусов.

“Станом на сьогоднішній ранок, ми маємо 198 цивільних загиблих у Херсонській області, які померли насильницькою смертю. Звичайно, цифри в міру розслідувань будуть вищими, але на цей час стільки підтверджених випадків”, — повідомив він.

Білоусов зазначив, що приблизно половина з цього числа загинула внаслідок обстрілів населених пунктів, інші ж мирні громадяни померли під час тортур російськими військовими або внаслідок розстрілів.

“Тільки в одному Херсоні підтверджено чотири катівні. По області їх — 10, але робота продовжує вестися, тому що значна кількість катівень — на іншому березі річки, який перебуває під контролем Російської Федерації. Ми документуємо, максимально все фіксуємо. Ведуться тисячі слідчих дій, працюють десятки кримінальних лабораторій, слідчі, прокурори практично з усієї України. Залучаємо до допомоги наших міжнародних партнерів”, — розповів представник Офісу генпрокурора.

Він звернув увагу, що, порівняно з іншими регіонами України, які перебували під окупацією армії РФ, фіксується велика кількість випадків сексуального насильства з боку росіян.

“Але це, можливо, частково пояснюється тим, що Херсонська область довше перебувала під окупацією, ніж інші, тому питома вага воєнних злочинів тут вища, адже ми документуємо не останній місяць, ми документуємо з початку окупації. Випадки сексуального насильства з боку російських військових як щодо жінок, так і чоловіків, і дітей у Херсонській області досить поширені”, — пояснив Юрій Білоусов.

Читайте також: Росіяни вщент знищили Олександрівку під Херсоном — жителі поділилися пережитим в окупації (ВІДЕО)

Прямий ефір