Крим в окупації: коли ЗСУ звільнять півострів, аналізували експерти (ВІДЕО)

Тимчасово окупований Крим. Фото: qha.com.ua

Російські військові риють окопи в Криму та в Херсонській області, повідомив OSINT-аналітик Бенджамін Піттет. Він опублікував супутникові знімки Вірменська, розташованого на півночі Криму, де, за його оцінкою, відновлюють старі окопи і риють нові. Те саме відбувається біля села Чонгар між Кримом та Херсонською областю, інформує FREEДОМ.

Битва за Крим може розпочатися вже навесні 2023 року.

Армянськ — найпівнічніше місто Кримського півострова. Вище — перешийок та Херсонська область. На цьому напрямі російські військові почали рити окопи та встановлювати оборонну споруду.

“Фортифікаційні споруди будували, рили. Ще влітку ми фіксували це біля КПВВ “Армянськ” та біля КПВВ “Чонгар”. Але у світлі останніх подій цю діяльність відновили та активізували. Нам відомо, що окрім фортифікаційних споруд, вони вже підвозять туди різні бетонні укріплення”, — розповів заступник постійного представника президента України в АР Крим Денис Чистіков.

Якщо ЗСУ підуть на Крим, то це робитимуть не через Армянськ, а через сусідній пункт пропуску “Чонгар”.

“Операція зі звільнення Криму вимагає не тільки деокупації Херсона, а й усього Приазов’я, включаючи Бердянськ, Мелітополь, Генічеськ, Новоолексіївку. Спочатку ЗСУ мають звільнити саме ці території, щоб склалися сприятливі умови, щоб був готовий плацдарм для наступу на Крим”, — зазначив боєць ЗСУ Сергій Пархоменко.

Експерти з більшою ймовірністю прогнозують, що окупація Криму відбуватиметься саме воєнним шляхом. Не дарма так звана “влада” півострова вже морально готує до цього населення. Проросійські ЗМІ пишуть про те, що Україна отримала далекобійну зброю, яка дістає до Криму.

“Але заспокоюють тим, що Крим вже підготувався, і вони мають укриття. При цьому вже поширюють інформацію про те, як поводитися цивільному населенню під час обстрілу. Тобто вже поширюють інструкції, чого не було навіть місяць тому”, — повідомив заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков.

Аналітики, включно з американським генералом Беном Ходжесом, навіть називають конкретні терміни повернення Криму до складу України — кінець весни 2023 року.

“І якщо провести історичні паралелі, то 1940 року Крим звільнили від нацистів саме у травні. Буде така історична аналогія. Якщо це почалося в Криму навесні 2014 року, то навесні 2023 року це й має закінчитися”, — вважає боєць ЗСУ Сергій Пархоменко.

Раніше це не станеться з об’єктивних причин, каже Сергій Пархоменко, адже спочатку потрібно зупинити наступ російських військ на Донбасі, щоб вони не вдарили по наступальній групі з боку Донецька, Авдіївки, Мар’їнки та не завадили ЗСУ розгромити російські угруповання на правому березі Херсона.

“Можливо, навіть Донбас буде звільнено раніше, ніж Крим, а може, це буде паралельний процес, коли у росіян закінчаться мобілізовані й, найголовніше, коли закінчаться снаряди. Так, у них ще можуть бути ракети, але у них не буде коштів наземної” оборони”, — висловив думку Пархоменка.

Зброї в Криму достатньо, щоб російські війська певний час тримали оборону.

“Всі вісім років вони створювали з Криму форпост, і це підтвердило нам 24 лютого 2022 року, що Крим використали для повномасштабного наступу на підконтрольну частину України. Крим продовжують використовувати як логістичну територію для постачання зброї та нових мобілізованих”, — звернув увагу заступник постійного представника президента України в АР Крим Денис Чистіков.

Тим часом Україна створює флот із морських дронів.

“За умови подальших ударів по Чорноморському флоту, за умови, що Кримський міст буде остаточно зруйнований або не буде введений в експлуатацію до літа наступного року, можна буде просто влаштувати осаду та змусити їх капітулювати”, — вважає Сергій Пархоменко.

Зброї в Криму поки що вистачає. Але чи залишилося адекватне командування, яке може правильно розпоряджатися їм, — велике питання.

“Поки що ми бачили примітивну тактику, стріляти з усього, що є: засипати українську землю ракетами, снарядами. Рано чи пізно вони зрозуміють, що така тактика нічого не дасть”, — наголосив Пархоменко.

Окупаційна влада відчуває незворотність заходу військ до Криму, тому всіляко намагається настроїти населення проти України, зокрема й за рахунок мобілізації. Законна влада закликає кримчан не піддаватися на провокації та не вступати у співпрацю з окупантами, за можливості сприяти поверненню півострова додому.

“Ми вже бачимо, що кримчани готові до приходу України. У них вже є більш цивільні питання, звернення є. У соцмережах між собою обговорюють, як їм переоформлювати у зворотному напрямку своє майно”, — каже заступник постійного представника президента України в АР Крим Денис Чистіков.

Організована армія України — з одного боку, та партизанські загони — з іншого. Ось із чим зіткнеться російське командування у битві за Крим. А після деокупації всіх колаборантів, які не встигнуть втекти разом із армією РФ, притягнуть до кримінальної відповідальності.

Читайте також: Українські війська можуть зайти до Криму вже до кінця року — експерт назвав умову (ВІДЕО)

Прямий ефір