Кремль поповнює втрати українцями з окупованих Росією територій — Федоров про мотиви “референдуму”

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Російська Федерація на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей проводить псевдореферендум, у тому числі аби мобілізувати громадян України. Тим самим Кремль хоче заповнити втрати своєї армії у війні проти України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

“Вони проводять так званий “референдум”, щоб мобілізувати українців і тим самим заповнити втрати у своїй армії”, — сказав Федоров.

За його словами, на тимчасово окупованій частині Запорізької області російська влада розпочала “мобілізацію” чоловіків вже 22 вересня.

“Роблять це у вигляді формування добровольчих батальйонів. Ситуація складна”, — наголосив він.

При цьому росіяни мають персональні дані місцевих мешканців, які заздалегідь збирали, зокрема, в рамках підготовки до “референдуму”. І таким чином вони мають списки чоловіків призовного віку.

“Збирали паспортні дані. Анкетували батьків, які записували дітей до шкіл. Також збирали інформацію при покупці квитків на автобуси між містами. Росіяни готувалися і тепер мають дані наших людей”, — зазначив він.

Щоб уникнути мобілізації, місцеві жителі намагалися залишити окуповану територію та потрапити на вільну частину Запорізької області. Проте російські окупанти з 22 вересня не випускають чоловіків призовного віку.

“Росіяни розгорнули всіх чоловіків віком від 18 до 35 років і не випустили їх на українську територію, а саме у Запоріжжя. Пояснень не було. Сказали лише, щоб люди поверталися до Мелітополя. Пізніше надійшла інформація, що із сіл Мелітополя теж вже не випускають: повністю заблоковано пересування між селами та містами”, — повідомив він.

У зв’язку з цим мер Мелітополя закликав мешканців окупованої частини Запорізької та Херсонської областей виїжджати хоч би через Крим.

“Закликаємо мешканців проводити евакуацію через тимчасово окупований Крим. За підтвердженою інформацією, до кінця вчорашнього дня [22 вересня] російські окупанти пропускали українців у бік Криму. Сподіваюся, далі вони зможуть виїхати у бік Грузії чи країн Балтії. І таким чином повернутись в Україну”, — деталізував Федоров.

Читайте також: Псевдореферендуми не мають юридичної сили навіть за законами Росії, — Коваленко (ВІДЕО)

Нагадаємо, 23 вересня на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей розпочалися п’ятиденні “референдуми” щодо приєднання до Російської Федерації. А 21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив про старт часткової мобілізації.

Читайте також: Нас абсолютно не турбує пропагандистське шоу під назвою “референдум”, — Подоляк (ВІДЕО)

Прямий ефір