Країни-члени ЄС мають внести зміни в нацсистеми регулювання для передачі заморожених росактивів Україні — пояснення експерта

Ілюстрація: gettyimages.com

Єврокомісія затвердила пропозицію про використання заморожених активів РФ. Тепер необхідні зміни до законодавчої бази мають внести країни-учасниці Європейського Союзу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

За його словами, поки незрозумілий механізм використання заморожених у банках країн Європи російських коштів.

“Ці гроші якимось чином будуть вилучені, частина з них піде до фонду Європейського Союзу, буде використовуватися Євросоюзом централізовано на допомогу Україні. Це, напевно, правильно. Частину коштів буде передано Україні для розвитку нашого оборонного комплексу. Тут є питання, як це все буде виглядати на практиці. З іншого боку, ми не повинні забувати про те, що рішення Євросоюзу — це тільки перший крок для того, щоб запрацював механізм повноцінного використання цих доходів, країни, вже базуючись на рішенні Євросоюзу, мають вносити певні зміни у свої національні системи регулювання”, — сказав Бураковський.

Він зазначив, що в цьому питанні багато що залежить від країн, у яких перебувають гроші.

“Зрозуміло, що російські гроші перебувають, наприклад, у тій же самій Бельгії, перебувають у Німеччині, напевно, перебувають у Франції. Тому, власне, ось ці три-п’ять основних країн, основних власників російських активів, будуть власне і займатися юридичним супроводом розв’язання цієї проблеми”, — додав експерт.

Читайте також: “Росія має платити за результати своєї агресії”: ЄС підготував законопроєкт про передачу Україні прибутку від заморожених активів РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, заморожені російські активи не зможуть компенсувати збитки, завдані агресією Росії проти України. Про це заявив радник президента України Олег Устенко. За його словами, йдеться приблизно про 750 млрд дол., якщо говорити про прямий збиток. Якщо додати ще й непрямий, то цифра зросте до 1 трлн дол.

Прямий ефір