“Росія має платити за результати своєї агресії”: ЄС підготував законопроєкт про передання Україні прибутку від заморожених активів РФ (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Європейський Союз підготував законопроєкт про передання Україні прибутку від заморожених російських активів, повідомляє агентство Bloomberg. Документ передбачає введення податку на прибуток, отриманий від російських активів. Його мають схвалити всі країни-члени Євросоюзу. Як зазначив глава дипломатичного відомства ЄС Жозеп Боррель, кошти можуть бути спрямовані на постачання озброєнь і розвиток оборонної промисловості України, повідомляє FREEДОМ.

До 2027 року російські активи, заморожені в Європейському Союзі, можуть принести від 15 до 20 млрд євро прибутку після сплати податків, повідомив Боррель. З них 3 млрд євро на рік можна буде спрямовувати для фінансування постачання озброєння в Україну і для розвитку української оборонної промисловості.

“Після сьогоднішнього обговорення я побачив, що є сильна підтримка того, щоб взяти ці доходи, надприбутки, і використовувати їх для допомоги Україні. Яким чином? У військовій сфері, для збільшення ресурсів Європейського фонду миру, а також для підтримки розвитку української оборонної промисловості”, — сказав Боррель.

За інформацією агентства Bloomberg, пропозиція потребує підтримки всіх країн-членів ЄС. Поки ж у Брюсселі дійшли згоди, що відсотки від заморожених російських активів на Заході будуть використані для допомоги Україні. Про це розповів міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів ЄС.

“Особисто я хотів би піти далі. Я вважаю, що агресор повинен платити за результати своєї агресії. Оскільки ми вже знаємо, що Росія не отримає ці гроші, якщо не виплатить Україні репарації, було б краще спрямувати їх на запобігання наслідкам агресії, на оборону України, а не тільки на її відновлення”, — пояснив він.

Київ планує отримати доступ до доходів від заморожених російських активів уже 2024 року, зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Наша мета і позиція однозначна — доступ до всіх цих активів. Посилюємо нашу юридичну позицію і готуємо необхідні правові механізми. Є чіткий план дій”, — наголосив Шмигаль.

Країни Заходу заморозили російські активи на 300 млрд євро. З них майже 191 млрд євро перебуває в бельгійському депозитарії Euroclear. 28 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала ЄС почати обговорення використання доходів від заморожених російських активів для закупівлі озброєнь для України. А ось країни “Великої сімки” (G7) ведуть дебати про те, чи можна конфіскувати активи російського Центробанку, не підірвавши при цьому довіри до міжнародної фінансової системи. Водночас у Лондоні, за словами міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона, розглядають можливість надання Україні позики на суму, що дорівнює замороженим активам російського Центробанку в Сполученому Королівстві. При цьому самі активи мають стати гарантією виплати Росією репарацій Києву.

Читайте також: Україна отримала потужну підтримку від Євросоюзу — підсумки візиту Шмигаля до Брюсселя

Прямий ефір