Йдуть по трупах на Донбасі, а мобілізовані встигають повоювати лише добу — огляд втрат ЗС РФ в Україні (ВІДЕО)

Знищена російська техніка та окупанти. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що за добу 5 грудня загинуло понад 500 російських солдатів. Українські військовослужбовці завдали 13 ударів по районах зосередження особового складу російських окупантів, їхньому озброєнню та військовій техніці. Також ЗСУ уразили 2 пункти управління. За інформацією Генштабу, через великі втрати окупантів у Херсонській області збільшилася кількість дезертирів, повідомляє FREEДОМ.

Вранці 5 грудня на російській авіабазі в Енгельсі Саратовської області пролунав сильний вибух. За повідомленнями російських ЗМІ, на злітну смугу впав безпілотник, який пошкодив 2 літаки-ракетоносії Ту-95. Також ще один вибух пролунав на аеродромі Дягилево під Рязанню на стоянці авіаційної техніки. Там вибухнув бензовоз, через що постраждав ще один літак. Загинули троє осіб.

Експерти пояснюють, що аеродром в Енгельсі — одна з найважливіших баз військово-повітряних сил Росії. Там дислокуються два полки стратегічних бомбардувальників. На їхню думку, після атаки дронів стало очевидним, що стратегічна авіація РФ вразлива, а збройні сили противника беззахисні перед загрозою з неба.

“Бавовна на військових об’єктах РФ триватиме далі, адже триває повномасштабна війна. Найбільша за масштабами з часів завершення Другової світової війни на європейському континенті. Очевидно, що та сама бавовна, яка свого часу сталась на летовищі в тимчасово окупованому Криму, нічого не навчила російських вояків. Тому та сама бавовна траплятиметься і на інших військових, інфраструктурних, енергетичних об’єктах на території РФ”, — коментує військовий експерт Владислав Селезньов.

Найбільших втрат російські війська зазнають на Донецькому та Луганському напрямках. Про це окупанти розповідають своїм рідним телефоном.

За інформацією Генштабу ЗСУ, лікарні тимчасово окупованого Донецька переповнені пораненими військовослужбовцями РФ. А до Новопсковського медзакладу Луганської області лише за останні дні доправлено до 300 поранених російських солдатів. Планові операції цивільним пацієнтам переносять на невизначений термін, а нових поранених уже не приймають.

“Найбільших втрат російські окупаційні війська зазнають на Лиманському, Авдіївському та Бахмутському напрямках. І це пов’язано з тим, що росіяни використовують ту саму тактику малих штурмових груп. Попри шалені втрати щодо особового складу, вони продовжують цю тактику використовувати. Тобто росіяни фактично по трупах йдуть вперед”, — каже Селезньов.

“У районі від 50 до 100 осіб вони можуть втратити тільки на Бахмутському напрямку. Це тільки вбитими і стільки ж пораненими, залежно від часу”, — зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону.

За словами голови Луганської обласної військової адміністрації Сергія Гайдая, російські мобілізовані інколи встигають повоювати лише добу.

“Як тільки почалася ця історія з так званою частковою мобілізацією, я одразу сказав: єдине, що це змінить на фронті, це статистику — збільшення кількості загиблих російських солдатів. І ми бачимо просто геометричну прогресію порівняно з минулими чотирма місяцями”, — сказав він в інтерв’ю “Радіо “Новое время”.

У зв’язку з великими втратами росіян у Херсонській області серед військових РФ збільшилася кількість дезертирів.

“Авіація Сил оборони України протягом дня завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки ворога. Підрозділи ракетних військ та артилерії вразили два пункти управління, 8 районів зосередження особового складу та ще один важливий об’єкт росіян”, — поінформував спікер Генштабу ЗСУ Олександр Штупун.

Як повідомляє британська розвідка, авіація Росії виконує в рази менше місій в Україні, ніж раніше. Нині це десятки вильотів на день, коли в березні цьогоріч було близько 300. У відомстві пояснили, що зменшення кількості вильотів російської авіації — це наслідок високої загрози з боку української ППО, обмеження годин польоту російських літаків і погіршення погодних умов.

“Оскільки російська тактика наземного нападу значною мірою залежить від візуальної ідентифікації та некерованих боєприпасів, російські ВПС, імовірно, зберігатимуть низькі темпи наземних ударів через погану зимову погоду”, — сказано в повідомленні пресслужби Міністерства оборони Великої Британії у Twitter.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Україна зможе зберегти перевагу на фронті та продовжити домагатися оперативних успіхів, у тому разі, якщо ЗСУ продовжуватимуть активні дії і взимку.

“Серія послідовних контрнаступальних операцій у Харківській і Херсонській областях демонструє видатні навички оперативного планування ЗСУ. Погодні умови взимку 2023 року, ймовірно, визначать тимчасові рамки, протягом яких Україна зможе вести маневрові бойові дії і продовжувати серію оперативних успіхів із мінімальними паузами”, — ідеться у звіті ISW.

За інформацією української розвідки, Росія більше не може собі дозволити часто завдавати масованих ракетних атак по всій території України, оскільки запаси “Калібрів” та “Іскандерів” у РФ за багатьма показниками впали до критичного рівня.

Читайте також: Найміцніші, наймогутніші, найкращі: Зеленський на Донбасі привітав ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір