“І хвора, і важко, і шкода, і плачу”: жителі залишають Часів Яр, рятуючись від російських обстрілів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Місто Часів Яр у Донецькій області щодня потерпає від обстрілів російської армії. Цього тижня війська РФ спеціально випустили снаряд по штабу гуманітарної місії, де місцеві набирали питну воду. Залишатися в Часовому Яру небезпечно, багато місцевих жителів виїжджають, повідомляє FREEДОМ.

Білий мікроавтобус із написом “Евакуація” пробирається засніженими вулицями до наступного пункту призначення. Тут на зупинці вже годину переминається з ноги на ногу черговий пасажир. У Василя Слабуна в маленькій сумці зібрано все найнеобхідніше. Місцеві ніяк не можуть звикнути до постійних вибухів, й чоловік щоразу здригається від гучних звуків артилерійської стрільби, хоча на своєму віку багато чого бачив. Василь – ліквідатор-чорнобилець.

“Через ось цю обстановку і доводиться їхати. Навіть просто нерви. Ну, якщо звільнять усе наші війська, українські, звісно, повернуся. Я ж звідси родом. Куди ми подінемося? І тут усі ж поховані”, — каже він.

В автобусі вже сидять люди. 65-річна Любов із донькою та собаками прямує до Львова. 

“Ну, трошки страшно, коли перельоти буває. Ну, і хочеться відпочити, і від звуку, і від цього всього. Треба онуку провідати, там же онука наша живе, куди ми їдемо, у Львові. Ну, сподіваємося, що ЗСУ буде за нами, переможуть цих “орків” усіх, і ми повернемося”, – каже Любов.

Часів Яр – місто за шість кілометрів від Бахмута. Воно регулярно зазнає обстрілів путінської армії. Влада і волонтери вмовляють місцевих жителів евакуюватися. Але багато хто, особливо літні люди, відмовляються їхати.

“А ми не знаємо, куди їхати. Куди нам їхати? Нас семеро людей…”, — каже мешканка Часова Яру Тамара.

Але більшість усвідомлює весь жах того, що принесла Росія. Евакуаційні мікроавтобуси належать благодійній організації. Щодня волонтери, ризикуючи життями, пробираються в місто, щоб врятувати людей і вивезти з-під обстрілів.

“Боюся тут залишатися, бо стріляють, уб’ють. Кажуть, що їдьте… От і боїмося. І будинок кинула, все покидала. А що робити? Усе так і все. Ну, і хвора, і важко, і шкода, і плачу. А що робити?” — сказала мешканка Часового Яру Лідія.

Перша зупинка для пасажирів — Покровськ, що розташований за півтори години їзди. Там є центр екстреної допомоги, а також ходять рятівні поїзди в більш спокійні області України.

Читайте також: “Подарунок” із Москви прилетів”: армія РФ обстріляла офіс гуманітарної місії на Донбасі (ВІДЕО)

Прямий ефір