“Подарунок” із Москви прилетів”: армія РФ обстріляла офіс гуманітарної місії на Донбасі (ВІДЕО)

Наслідки обстрілу. Скріншот: uatv.ua

Від обстрілів росіян постраждала будівля гуманітарної місії “Проліска” в Часовому Яру Бахмутського району Донецької області. Співробітники організації возили допомогу жителям Бахмута, а також надавали воду, продукти та засоби гігієни нужденним у Костянтинівці та прилеглих населених пунктах, інформує FREEДОМ.

Сьогодні в офісі “Проліска” — прошитий наскрізь осколками одяг, який підготували для нужденних, пошкоджено дах і вікна будівлі. За словами співробітників, у момент обстрілу людей на території не було.

“Подарунок” із Москви прилетів. “Брати-росіяни” з Росії “з любов’ю” прислали, судячи з усього, “градину”. Було обстріляно все це селище. О котрій годині точно — не знаю, тому що ми були відсутні, ми якраз готували тут ще одну ємність для води, яку, на жаль, пробили. Слава Богу, що тут не було людей, тому що тут бувають черги й по 20, і по 30 людей за водою. Постраждало, слава Богу, тільки майно, яке легко відновимо, легко закриємо і будемо потім довго сміятися над їхніми зусиллями”, — розповідає співробітник гуманітарної місії “Проліска” Євген Ткачов.

Він обходить офіс і підраховує збитки, завдані цієї ночі росіянами.

“Ну скільки снаряд “Граду” коштує? Ну 10 тис. дол.? Зіпсували нам за 100 дол. одне вікно, потім секонд-хенду доларів на 20 знищили, ну може продуктових наборів ще доларів на 50. Ну ось так вони “перемогли” нас цього разу”, — каже Євген.

Гуманітарна місія “Проліска” займається допомогою жителям прифронтових населених пунктів. Минулого тижня співробітники телеканалу FREEДОМ разом із представниками офісу відвозили продукти та засоби гігієни в Бахмут. Євген зазначив, що те, що сьогодні росіяни зруйнували будівлю, не зупинить надання допомоги нужденним.

“Поїли селище водою в Часовому Яру, годували швидку допомогу, годували лікарню. Усе як завжди. Ну що таке пакет “Граду? Він же “Проліску” не зупинить. І навіть не пригальмує”, — підкреслив Євген Ткачов.

Місцевий житель Олексій сьогодні прийшов допомогти забити вікна і поставити на місце двері. За його словами, учора росіяни весь день бомбили рідне місто, тому сказати, о котрій годині розбили офіс “Проліски” чоловік не може. Він розповів, що за останні кілька днів обстрілів стало значно більше.

“Останні два-три дні сильніше стали обстрілювати. У міру їхнього просування до траси обстріли стали сильнішими, тому сім’ю вивіз звідси. Сам поки що залишаюся на хаті, а там далі видно буде. Вірю, що росіяни сюди не зайдуть, будемо сподіватися на краще. Але останні два-три дні — сильні обстріли. Чути. Місто маленьке. І іноді незрозуміло — далеко чи близько. Буває, що близько гримне, а ти думаєш, що далеко. А потім виходиш — а воно метрів 300 від тебе. Дивлячись, що прилітає, якого калібру”, — пояснює житель Часова Яру Олексій.

Чоловік поки що не виїжджає, адже його послуги тут нині вкрай потрібні. Тепер він щодня забиває вікна в будинках, які постраждали від обстрілів.

“Я до цього був оздоблювачем, універсал. І зараз залишився і напохваті у всіх”, — зізнався Олексій.

Він запевняє, що, якщо обстріли триватимуть і їхня інтенсивність зросте, то доведеться покинути Часів Яр і виїхати в більш спокійний регіон. Покидати країну Олексій не збирається, адже їй зараз дуже потрібні робочі руки.

Читайте також: Десять місяців під вогнем: яка ситуація у Сіверську на лінії фронту (ВІДЕО)

Прямий ефір