Глава Єврокомісії: ЄС має готуватися до повного припинення постачання газу з РФ

Європейський союз має готуватися до потенційного повного відключення постачання газу із країни-агресора РФ. Про це заявила голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн на сесії Європарламенту у Страсбурзі в середу, 6 липня.

Підготовку плану, який буде представлено до середини липня, голова ЄК аргументувала тим, що російська сторона використовує енергію як зброю.

Путін продовжує використовувати енергію як зброю. Це причина, через яку комісія працює над надзвичайним європейським планом. Ми представимо цей план та необхідні інструменти, якими він буде забезпечений, до середини липня“.

За інформацією фон дер Ляєн, 12 країн ЄС зараз стосується часткове або повне відключеньня російського газу.

Крім того, держави-члени ЄС мають національні надзвичайні програми, але Євросоюзу в цій галузі також потрібні європейська співпраця та спільні дії всіх 27 країн союзу.

Ми маємо бути впевнені, що у разі повного відключення (постачання з Росії) газ має продовжувати надходити туди, де він нам найбільш необхідний. Ми маємо бути впевнені, що можна покластися на європейську солідарність. І ми маємо захистити єдиний ринок, як і ланцюжок промислового постачання“, – пояснила голова.

Також фон дер Ляєн повідомила, що ЄК готує законодавчу базу для передачі заморожених російських активів та активів бізнесменів із Росії на відновлення України.

Ми працюємо на юридичній основі, щоб подбати про те, що активи Росії та частково (російських) олігархів зможуть послужити відновленню України. Ми ще ніколи не робили такого відновлення. Необхідно задіяти найкращі кошти на цю потребу“.

За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, українська пропозиція полягає у створенні механізму, який передбачає використання для виплати компенсацій російських активів, які перебувають за кордоном.

Виступаючи на Міжнародній конференції з відновлення України у Лугано, я говорив, що наше завдання – змусити Росію повною мірою поплатитися за свої злочини. Відновлення України має відбуватися за рахунок коштів агресора, і для цього необхідно створити спеціальний компенсаційний механізм”.

Нагадаємо, Чехія 6 липня представила Європейському парламенту на пленарній сесії у Страсбурзі свою піврічну програму. Робота чеського головування Ради ЄС ґрунтуватиметься на п’яти пріоритетах

Прем’єр-міністр Ірландії побував у зруйнованій російськими військами Бородянці

Відбудова Маріуполя коштуватиме 14 млрд доларів і триватиме 7-10 років – мер

Читайте також: Прем’єр Угорщини пояснив, чому країна відмовилася брати участь у постачанні зброї Україні

Прямий ефір