Окупаційна влада в порту Маріуполя вилучила два іноземні судна в “держвласність” — Reuters

У Маріупольському порту російські окупанти захопили два іноземні вантажні судна, заявивши власникам, що їхнє майно переходить у “державну власність”. Про це повідомляє агентство Reuters.

Російська окупаційна влада повідомила власників судів про “силове вилучення рухомої власності з примусовим переходом її у державну власність”. Компенсації власникам окупанти виплачувати не збираються.

Сепаратисти, які підтримує Росія, захопили два судна під іноземними прапорами в портовому місті Маріуполь на сході України. Це стало першим подібним злочином проти комерційного судноплавства”, – йдеться у статті.

Один із суден прибув до порту Маріуполя 21 лютого і є власністю ліберійської компанії Smarta Shipping. Загарбники майже місяць тримали у полоні 19 членів екіпажу, але згодом їх відпустили. Щодо іншого вантажного корабля, то над ним було встановлено прапор Панами. Назва судна – Blue Star.

Таке насильницьке присвоєння порушує основні права людини в тому, що стосується прав власності. Такі дії становлять серйозну загрозу судноплавству та безпеці на морі“, – зазначили у заяві ліберійської компанії.

За даними IMO (міжнародна морська організація), в українських портах застрягли понад 80 суден під іноземними прапорами.

Нагадаємо, радник президента України з економічних питань Олег Устенко у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА розповів про першочергові завдання України щодо відновлення інфраструктури країни. А також у  скільки мільярдів доларів оцінюються збитки через повномасштабну агресію РФ станом на 5 липня.

Коли Європа зможе повністю подолати залежність від газу із РФ: експерт назвав терміни

Читайте також: Обстріли Донецька можуть бути черговим прийомом “ДНР” для мобілізації населення. Думка

Прямий ефір