Прем’єр Угорщини пояснив, чому країна відмовилася брати участь у постачанні зброї Україні

Фото Командування Об'єднаних сил ЗСУ

Угорщина відмовилася брати участь у постачанні західної зброї Україні, щоб не зазнавати російських обстрілів угорців, які проживають у західній частині України. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю CNN.

За його словами, 150 тисяч угорців мешкають у західній частині України. Тому у разі відправки озброєння постачання буде ціллю для обстрілів російською армією.

Ми не хочемо, щоб вони стріляли по регіонах проживання угорців. Ми повинні враховувати безпеку Угорщини та угорців. Після цього рішення угорсько-українська частина кордону є найбезпечнішим варіантом перетину. Тому Міжнародний Червоний хрест здійснює свою логістику з Угорщини”.

Також Сіярто наголосив, що Угорщина зіткнулася з найбільшим гуманітарним навантаженням в історії країни, вона прийняла 630 тисяч українських біженців.

Ми добре дбаємо про них, пропонуємо роботу тим, хто залишається надовго, та освіту для дітей. Ми не очікуємо, що хтось подякує угорцям. Але чекаємо на одне: не провокувати нас, не звинувачувати нас, не говорити про нас погано тільки тому, що ми прийняли одне рішення – не брати участь у постачанні озброєння. Чому? Бо ми сусіди. Для нас головна мета – жодним чином не бути залученими до цієї війни“.

Нагадаємо, радник президента України з економічних питань Олег Устенко у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА розповів про першочергові завдання України щодо відновлення інфраструктури країни. А також у  скільки мільярдів доларів оцінюються збитки через повномасштабну агресію РФ станом на 5 липня.

Окупаційна влада в порту Маріуполя вилучила два іноземні судна в “держвласність” — Reuters

Коли Європа зможе повністю подолати залежність від газу із РФ: експерт назвав терміни

Читайте також: Ердоган: Росія та Україна можуть перебувати за один тиждень від угоди з постачання українського зерна

Прямий ефір