Коли Європа зможе повністю подолати залежність від газу із РФ: експерт назвав терміни

Фото Укрінформ

Енергозалежність Європи від російських нафти та газу призвела до того, що Росія почала використовувати це для політичного тиску на Євросоюз. Тільки тепер європейські країни всерйоз замислилися про альтернативу російським ресурсам, поділився станом справ директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Європейський Союз уже не сидить склавши руки. Ухвалено плани щодо заміщення російського газу. Насамперед це план REPower EU, який передбачає виділення 300 млрд євро на розвиток відновлюваних джерел енергії, на енергозбереження та енергоефективність. І як терміновий вид заміщення російського газу будівництво LNG-терміналів, диверсифікація поставок газу з Катару, збільшення поставок Норвегії, США, Алжиру”, – розповів Омельченко.

За його словами, постачання нафти до Європи замінити досить легко, тим більше, що європейські країни споживають лише 2 млн барелів нафти зі ста, що виробляються у світі щодня. А ось зіскочити з “газової голки” буде досить проблематично, особливо для Німеччини, Чехії, Словаччини.

“Залежність цих країн від російського газу є дуже високою. Тому я очікую, що ця залежність зменшуватиметься не одразу, а поступово протягом двох-трьох років. І основні джерела заміщення – це, насамперед, США, Катар, Норвегія, можливо, інші якісь країни Перської затоки”, – зазначив Омельченко.

Експерт зазначає, для флагмана Європейського Союзу – Німеччини – це може призвести до скорочення промислового виробництва, яке тепер потрібно буде перелаштовувати. Але, з іншого боку, така зміна стане одним із основних чинників зниження залежності від російських енергоносіїв.

За його словами, до 2025 року газова залежність зменшиться на 60%, а до 2027 року Європа зможе повністю відмовитись від російського блакитного палива.

Нагадаємо, радник президента України з економічних питань Олег Устенко у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА розповів про першочергові завдання щодо відновлення інфраструктури країни, а також у скільки мільярдів доларів оцінюються збитки через повномасштабну агресію РФ станом на 5 липня.

Обстріли Донецька можуть бути черговим прийомом “ДНР” для мобілізації населення. Думка

Дозвіл на виїзд чоловіків із областей – Зеленський прокоментував рішення Генштабу

Читайте також: Народна депутатка від фракції “Слуга народу” Марія Мезенцева у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА заявила, що партнери України не розглядають жодного “Мінська-3”

Прямий ефір