Чехія презентувала програму свого головування у Раді ЄС. Серед пріоритетів — українські біженці та відновлення України

Чехія 6 липня представила Європейському парламенту на пленарній сесії у Страсбурзі свою піврічну програму. Робота чеського головування Ради ЄС ґрунтуватиметься на п’яти пріоритетах. Про це повідомив прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала.

Потрібно домогтися згоди щодо визначення заходів для протистояння негативним наслідкам нинішньої кризи. Інфляція, енергетична криза, продовольча криза – це загрози, яким ми повинні якнайкраще протистояти разом“, – заявив він.

Першим пріоритетом прем’єр назвав управління кризою українських біженців та відновлення України після закінчення у країні воєнних дій.

Чеська Республіка переконана, що політична та військова підтримка України Європейським Союзом на користь усім державам-членам ЄС, щоб уникнути наслідків для майбутнього нашого континенту“.

Фіала підкреслив, що чеське головування підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність України, використовуючи всі інструменти, які є у Європейського Союзу. Також пріоритетом програми буде енергетична безпека, в центрі цієї роботи будуть заходи з позбавлення залежності від російських енергоджерел.

Крім того, буде зосереджено увагу на посиленні оборонних можливостей Євросоюзу та безпеці кіберпростору; стратегічній стійкості європейської економіки, зважаючи на продовольче постачання з урахуванням агресії РФ проти України; зміцнення демократичних інституцій.

Стійкість наших демократичних інститутів – це пріоритет перед внутрішніми і зовнішніми загрозами. (…) Ми постійно протистоїмо тим, хто не цінує ані наші цінності, ані права людини, ані правову державу. Тому ми повинні захищати ці цінності“, – наголосив прем’єр.

Нагадаємо, радник президента України з економічних питань Олег Устенко у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА розповів про першочергові завдання України щодо відновлення інфраструктури країни. А також у  скільки мільярдів доларів оцінюються збитки через повномасштабну агресію РФ станом на 5 липня.

Окупаційна влада в порту Маріуполя вилучила два іноземні судна в “держвласність” — Reuters

Відбудова Маріуполя коштуватиме 14 млрд доларів і триватиме 7-10 років – мер

Читайте також: Ердоган: Росія та Україна можуть перебувати за один тиждень від угоди з постачання українського зерна

Прямий ефір