“Газпром” у вересні скоротив транзит газу по території України до мінімуму

Фото з сайта ukrinform.ua

У вересні Газпром бронював лише 4% від додаткових транзитних потужностей. Тому середньодобові обсяги транспортування російського газу через територію України знизились до 109 млн куб. м – мінімального обсягу, згідно чинної транзитної угоди.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Оператора ГТС України.

Згідно з повідомленням, у вересні 2021 року транзит природного газу українською газотранспортною системою до країн Європи склав 3,257 млрд куб. м.

Найбільші обсяги надійшли до Словаччини – 1,989 млрд куб. м або 61,1% від загальних обсягів транзиту. До Польщі Оператор ГТС України (ОГТСУ) протранспортував 332 млн куб. м газу, до Угорщини – 742 млн куб. м, до Молдови – 194 млн куб. м.

За даними ОГТСУ, на вересень 2021 року Газпром бронював лише 4% від додаткових гарантованих транзитних потужностей. У результаті, середньодобові обсяги транспортування російського газу через територію України цього місяця знизились до 109 млн куб. м – до мінімального обсягу, згідно чинної транзитної угоди.

“ОГТСУ пропонує близько 80 млн куб. м на добу додаткових потужностей для транзиту газу до Європи, проте результати аукціонів демонструють: Газпром не зацікавлений у збільшенні поставок. На вересень та жовтень не були заброньовані навіть гарантовані 15 млн куб. м додаткових потужностей, не кажучи вже про переривчасті”, – відзначає генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Зо його даними, ГТС використовується менш ніж на третину від загальної транзитної потужності в 146 млрд куб. м на рік. Ці незадіяні потужності, що вдвічі перевищують потужності “Північного потоку-2”, можуть бути використані для збільшення поставок газу до ЄС.  

Нагадаємо, українська делегація Парламентської асамблеї Ради Європи закликала Європу відмовитися від запуску російського газопроводу “Північний потік-2” та зменшити залежність від газу РФ.

Читайте також: Президент створив робочу групу для мінімізації загроз від “Північного потоку-2”

Прямий ефір