Франція голосує: чого чекати Україні від парламентських виборів

У неділю, 12 червня, відбувся перший тур виборів до Національної асамблеї  нижньої палати парламенту Франції. Перший тур явного лідера не виявив, повідомляє UA.

Блок президента Франції Еммануеля Макрона вирвався вперед на одну десяту відсотка. А це близько 20 тисяч голосів виборців. На другому місці  об’єднання “Новий народний екологічний та соціальний союз”, яке очолює Жан-Люк Меланшон. На третьому  “Національне об’єднання” Марін Ле Пен. На вибори прийшли 47,5% виборців.

Союз лівих сил не приховує свого скептицизму щодо Євросоюзу та розраховує на підтримку менш забезпечених французів. У разі перемоги ліві традиційно обіцяють підняти мінімальну зарплату, знизити пенсійний вік та зупинити зростання цін на їжу та пальне. А ще планують націоналізувати банки та компанії енергосектору. Але лідером виборчих перегонів залишається пропрезидентська більшість — партія нинішнього президента Макрона “Відродження”, об’єднання “Модем”, “Дія” та партія “Горизонт”.

“Є цілий блок пропрезидентських партій, і, звичайно, з урахуванням хоча б цього чинника, уряд буде новим. Тобто колишній уряд Макрона, майже одноосібний, він уже не існуватиме. Буде уряд пропрезидентської коаліції”,  каже політолог-міжнародник Володимир Воля.

На парламентських виборах у Франції зареєструвалися майже 6300 кандидатів. І більшість  це представники різних політичних партій. Для того, щоб зберегти “правлячу більшість”, у Національних зборах має бути не менше 289 депутатів від партії “Відродження”. Якщо ж переможе опозиція, саме з її кандидатів Макрону доведеться призначати прем’єр-міністра. І це може статися вперше за останніх 20 років.

Якщо ще у квітні серйозним суперником Макрона на президентських виборах у Франції була лідерка ультраправих Ле Пен, то зараз головні конкуренти — ліві.

“Лівий уряд був би очевидним противником посилення санкційного тиску на Росію і озвучував би тези, що санкції виявилися неефективними для припинення війни, і можливо варто переглянути санкційну політику. Тому перемога лівих сил, якби вона сталася, мала б для України вкрай неприємні аспекти”,  каже Воля.

Програш партії Макрона може ускладнити процес європейської інтеграції України. Про результати парламентських перегонів у Франції стане відомо після другого туру, який відбудеться вже 19 червня.

Читайте також:

Битва за Донбас увійде в історію Європи як одна з найжорстокіших – Зеленський

Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Єдиним варіантом швидкої доставки зерна на світовий ринок залишається деблокада портів України — експерт

“Балансувати між Україною та відносинами з РФ не можна” — Зеленський закликав Німеччину розставити пріоритети

Прямий ефір