Допомога союзників Україні: з чим пов’язана повільність постачань, пояснив Умланд

Німецькі танки Leopard. Фото: dw.com

Європейські країни роками не нарощували свої військово-промислові комплекси, з чим може бути пов’язана причина повільності постачань допомоги Україні. Таку думку сьогодні, 3 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

За його словами, основні розбіжності європейських партнерів України стосуються питань надання зброї великої дальності та бойових літаків.

“Це може бути окрема тема, яка зараз обговорюється. І ось є нібито люди, які це підтримують, і є люди, які побоюються цього”, — сказав Умланд.

Що стосується снарядів, то, на його думку, у цьому питанні проблема полягає в тому, як організувати й фінансувати процес.

“Скажімо, Німеччина, вона має ніби військово-промисловий комплекс, який теж багато експортує, але вона не має потужностей наразі, щоб виробляти снаряди у великій кількості. Просто західноєвропейські країни, вони й живуть у дуже такому геополітично комфортному стані, у такій зоні безпеки, далеко від ворогів. І тому там ці військово-промислові комплекси, вони не налаштовані на таку підтримку, яка зараз потрібна Україні”, — сказав політолог.

Він також зазначив, що в Західній Європі більша частина населення боїться, щоб їхні країни були не втягнуті у війну, яка, на їхню думку, може перерости у війну між НАТО і Росією. Цим пояснюється наявність у низки представників політичних еліт думки, що не потрібно постачати Україні далекобійну зброю, яка могла б вдарити глибоко в російський тил.

“Те, що українську територію потрібно звільнити, це загалом багато хто розуміє. І там, на щастя, дедалі більше людей це підтримують, і політичні еліти, це більшість і західноєвропейських країн, це найпроблематичніші країни, вони це тепер підтримують. Але суспільства цих країн вони все-таки вимагають від своїх політиків, щоб ця допомога була тільки для захисту, для оборони, тобто для повернення цих територій, але не для обстрілу самої Росії. На жаль, із цим і доведеться Україні якось справлятися з такими ось викликами або вимогами з боку Заходу”, — вважає Умланд.

Читайте також: Атака невідомих дронів на Кремль є провокацією самої РФ — думка Умланда

Як повідомлялося раніше, попри всі побоювання друзів і надії ворогів, підтримка України з боку країн-союзників не зменшується через рік війни, а лише посилюється. Про нові формати військової та економічної співпраці вже оголосили найближчі українські союзники — Чехія та Словенія.

Прямий ефір