Донести позицію України – експерт про можливі перемовини Байдена з Путіним

Фото з сайта postimees.ee

Поки важко прогнозувати, коли можуть відбутися чергові перемовини американського лідера Джо Байдена та російського глави Володимира Путіна, проте Україні необхідно актуалізувати пріоритетні для себе питання та донести їх до Білого дому, щоби заручитися підтримкою США.

Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA розповів директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

“Щодо перемовин, поки важко зрозуміти, в якому вони будуть форматі. Росія казала: ми хочемо говорити лише з Америкою. Тепер Пєсков каже, що “ми очікуємо від американців та європейців”, тобто вже погоджуються з тим, що якісь європейські країни мають бути присутніми на цій зустрічі. А Байден сказав, що, можливо, представники так званої п’ятірки будуть із ним – Італія, Велика Британія, Франція та Німеччина. На що деякі інші європейські країни сказали: ми теж хочемо брати участь у цій зустрічі”, – наголосив експерт.

Україна так чи інакше має бути залучена до перемовин, оскільки українське питання буде ключовим у можливому порядку денному.

“І виникає питання, чи буде представлена ​​Україна. Зрозуміло, що Москва категорично проти. Але багато хто каже: ми передусім говоритимемо про майбутнє України, тому Україна теж має бути представлена. Думаю, що ще навіть формат цих зустрічей, не кажучи вже про порядок денний, ще не визначений остаточно”, – продовжив Дубовик.

Україні слід донести до США свою позицію щодо принципових питань, і американська сторона під час можливих перемовин може представляти українські інтереси.

“Якщо у нас буде погоджена позиція із Вашингтоном, де ми чітко скажемо, що це ми готові робити, а цього – не готові. У такому разі, гадаю, Вашингтон може від нашого імені у такій зустрічі брати участь. А якщо наполягатимемо, що ми обов’язково маємо бути на цих перемовинах, то вони можуть і не відбутися. А в наших інтересах, щоби вони відбулися”, – сказав він.

В особистій зустрічі Байдена та Путіна Україна фактично повністю займатиме весь порядок денний, гадає він. І величезне місце тут займає вимога російської сторони щодо нерозширення НАТО.

“Це найгарячіше, найболючіше питання. І в цих так званих пропозиціях Москви щодо “гарантій безпеки” багато абсолютно нездійсненних пунктів. І це росіяни чудово розуміють. Тут лише два варіанти. Або вони висунули нездійсненні варіанти спеціально, розуміючи, що їх відмітуть, але зупиняться на більш реалістичних. Або найгірший для нас варіант: що ці пропозиції спеціально були так написані, щоби не було іншого вибору, як відкинути, тоді Москва може сказати: нас не почули, і ми змушені діяти силою”, – пояснив Дубовик.

Раніше повідомлялося, що США готові до дипломатії щодо нарощування Росією військ поблизу України, але є умови.

Читайте також: США балансують на межі двох підходів до допомоги Україні: інтерв’ю з Володимиром Дубовиком

Прямий ефір