Добре забуте старе: можливості “нових” модифікованих дронів ЗС РФ “Гранат-4” і як ЗСУ їм протистоять (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська армія вперше застосувала новий безпілотний літальний апарат (БпЛА) “Гранат-4”. У Міністерстві оборони РФ стверджують, що модифікований дрон оснащений підсвічуванням для коригованих боєприпасів, повідомляє FREEДОМ.

Усе нове — це добре забуте старе. Це можна сказати й про російські технології на фронті. Чергова “резонансна перемога” на перевірку виявилася брехнею.

Російська пропаганда стверджує, що за допомогою дрона “Гранат-4” було знищено американський танк Abrams (“Абрамс”). Але новітня розробка насправді виявилася добре відомим БпЛА, який українські військові неодноразово збивали під час боїв з 2014 року, а також повномасштабного вторгнення.

“Це стара російська розробка, яка раніше використовувалася як розвідувальний дрон”, — зазначив авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

Нині ж, свідчить російська пропаганда, дрон обладнали унікальною системою, здатною “підсвічувати” ціль. Тобто безпілотник лазером вказує на техніку, а коригований снаряд впевнено її вражає.

“Той снаряд, який згадують росіяни — це старий радянський снаряд, який був розроблений ще у 80-х роках. Якщо ми говоримо про удари по нерухомих цілях, то так, він може бути ефективним. Якщо говорити про рухомі цілі, то важка реалізація”, — додав Храпчинський.

Багато запитань в експертів викликало відео, що потрапило в мережу, яке підтверджує нібито успішну роботу БпЛА. По-перше, після влучання не видно детонації боєкомплекту, отже ступінь ураження може бути не суттєвою. Або ж його і зовсім не було. Якість картинки не дає можливості виключити, що замість “Абрамса” в полі військові виставили звичайний макет. Такі випадки неодноразово бували.

Якщо ж говорити про безпілотник “Гранат-4”, на думку експертів, на нього цілком може чекати доля “Орлана”, використання якого окупантам довелося істотно скоротити через його високу помітність у небі.

“З урахуванням того, що у нього двигун внутрішнього згоряння, він теж може бути за шумами помічений. РФ намагається використовувати розвідувальні дрони з еклектичними двигунами, для того, щоб бути малопомітними”, — зазначив Храпчинський.

За спостереженням військових, зараз росіяни значно збільшують використання розвідувальних дронів. Річ у тім, що інші способи розвідки, на кшталт супутникових, їм стають дедалі менш доступними.

“Один з етапів зменшення можливості роботи даних БпЛА — це засоби радіоелектронної боротьби. Зараз триває активне обговорення питання протидії розвідувальним дронам. Є вже хороші відпрацьовані приклади протидії. Я думаю, що найближчим часом ми побачимо активну роботу вже щодо розвідувальних БпЛА російських”, — заявив Храпчинський.

Після початку повномасштабної війни Росії проти України, проєкт “Гранат-4” перебуває у вельми жалюгідному стані. За даними розвідспільноти “Інформнапалм”, торік підприємство, що займається його виробництвом, контракт не виконало. Частина компонентів просто не доїхала через санкції. Цього року ситуація не краща, тому цих безпілотників буде в рази менше, ніж хотілося б Кремлю.

Читайте також: Полювання на “Шахеди”: як збивають безпілотники мобільні групи ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір