Для США важлива перемога демократії, а не диктатури, — Давидюк

Микола Давидюк. Фото: wikipedia.org

Міжнародний кримінальний суд, який видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна, показав, що у нього немає імунітету. Про це сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Микола Давидюк.

Він зазначив, що для США важлива перемога України у війні з Росією, причому важлива обом партіям.

“Їм важлива перемога демократії, їм важлива перемога вільної країни, а не диктатури. Якщо перемагає Росія, то через кілька років перемагає Китай. Чи потрібно це США? Звичайно, ні. Росія сьогодні, це сказав Сі Цзіньпін, — молодший партнер Китаю”, — зазначив Давидюк.

Політолог назвав Росію слабкою і приниженою державою, яка намагається знайти якісь легкі шляхи повернення колишньої величі.

“Мені здається, Зеленський має рацію в тому, що суд у Гаазі, який видав ордер на арешт Путіна, змінив усе. Світ показав, що йтимуть шляхом Саддама Хусейна. Путіну намалювали сценарій завершення його президентства. Він дуже сподівався, що імунітет президента не дає можливості притягнути його до відповідальності, але Гаага все чітко сказала”, — заявив він.

Микола Давидюк звернув увагу, що ніхто зі світових політиків не зможе запропонувати нічого, що могло б замінити переможне рішення України.

“Їхні мирні предмети переговорів базуються на перебуванні в інших столицях світу. Поїдьте в Херсон, поїдьте в Маріуполь, поїдьте в Бучу — нехай там походять і напишуть свою мирну угоду. А сидіти десь за тисячі чи десятки тисяч кілометрів і писати мирну угоду, яка насамперед має сподобатися Путіну, а потім потрібно придумати, як це нав’язати Україні. Так не працює. Сьогодні Україна задає тон переговорів. Сьогодні Україна задає тон на полі бою. І сьогодні Україна якраз таки рухає світову дипломатію в бік ізоляції Росії”, — пояснив політолог.

Він додав, Путін відповідатиме за воєнні злочини, вчинені в Україні.

Читайте також: Путіна заарештують тільки після зміни влади в Росії, — Курносова

Прямий ефір