Дефіцит бюджету РФ і витрати на війну тільки зростають, населення біднішає — розбір економіста

Ілюстративне фото: famagusta.new

Дефіцит бюджету РФ тільки зростає, до того ж на тлі санкцій агресор збільшив витрати на війну проти України. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.

Вона зазначила, що для України наразі основним пріоритетом є ухвалення Європейським Союзом одинадцятого пакету обмежень, який націлений на запобігання обходу та мінімізації способів обходу санкцій для Росії.

“Це перший напрямок, над яким Україна активно працює, а також уся українська команда”, — сказала аналітикиня.

Водночас вона звернула увагу, що РФ уже увійшла в бюджетну кризу й дефіцит бюджету збільшується.

“Дійсно ми бачимо те, що вони вже увійшли в бюджетну кризу, і їхній міністр фінансів Силуанов визнає, що в них величезна проблема з недобором нафтогазових доходів, на що якраз впливають ключові енергетичні санкції”, — сказала Павицька.

Вона озвучила дані, згідно з якими за січень-квітень дефіцит російського бюджету вже перевищив плановий та становив 3,4 трлн рублів.

“Варто очікувати, що вони не зможуть виконати свій бюджет, тому що це все відбувається на тлі того, що за значного недобору доходів у них витрати, які викликані фінансуванням війни, залишаються на 26% вищими порівняно з минулим роком. Плюс ми бачимо, що в них не тільки є проблеми з федеральним бюджетом, але й із консолідованим бюджетом, до якого входять і регіональні бюджети. І ось там якраз велика проблема з недобором податку на доходи фізичних осіб. Він упав на 20% у першому кварталі, що означає, що у них фізичні компанії менше платять податків, плюс частина населення або вже втекла, або переходить у тіньову зайнятість, щоб їх не відправили на фронт”, — зазначила Павицька.

Вона наголосила, що Росія фактично відрізана від зовнішнього світу, тому їй доведеться викачувати гроші з внутрішнього сектору економіки. Водночас росіяни вже відчувають на собі наслідки санкцій, населення стає біднішим.

“Ми очікуємо, що цього року стане критичною маса факторів, які ускладнюють управління їхньою економікою. Але тут важливо розуміти, що ми все одно граємо в довгу. Нам потрібно посилювати санкційний тиск на Росію, у жодному разі не робити санкції слабшими”, — зазначила Павицька.

Читайте також: Країни, які межують із РФ, можуть надати якісні аргументи для розблокування 11-го пакету санкцій — думка

Нагадаємо, що 11-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії ще не набув чинності, оскільки Угорщина і Греція блокують ухвалення нових санкцій, пише Politico. Метою нового пакету санкцій є запобігання ухиленню від попередніх санкцій. Європейський Союз хоче запровадити безпрецедентні санкції проти країн, які допомагають Москві обійти торговельне ембарго.

Прямий ефір