Чим ЗСУ збивають “Шахеди”, розповів Ігнат

Безпілотний літальний апарат Shahed 136. Фото: military.com

На іранські безпілотні літальні апарати Shahed (“Шахед”), безумовно, шкода витрачати дорогі боєприпаси. Однак іноді іншого виходу немає, оскільки ці дрони дуже небезпечні. Про це сьогодні, 4 червня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

Так він прокоментував повідомлення британської розвідки про те, що РФ використала у травні проти України рекордні три сотні “Шахедів”, які були нейтралізовані переважно ракетами старих радянських зразків.

“Звичайно ж, шкода витрачати зенітні керовані ракети на баражуючі боєприпаси. Але ми бачимо, яку загрозу несе цей боєприпас, коли він влучає туди, куди треба. А, на жаль, вони летять точно. Не завжди, але треба сказати, що це високоточна зброя, як і крилаті ракети. Тому потрібно відпрацьовувати доступними засобами”, — пояснив Ігнат.

За його словами, “Шахеди” найкраще збивати зенітними гарматами та великокаліберними кулеметами, але не завжди це можливо.

“Ворог застосовує їх уночі. Вночі немає візуальної прив’язки до цілі. Є лише звук, радіолокаційна прив’язка. Тому потрібно застосовувати те, що ми застосовуємо. Безумовно, будуть витрачатися ракети старого радянського зразка, це “Бук-М1”, С-300, С-125, також ППО Сухопутних військ, такі як “Оса” та інші. Також застосовується і західна техніка для відпрацювання по “Шахедах”. Це і Crotale, і Gepard. Також може бути NASAMS та IRIS”, — перелічив речник Командування Повітряних сил.

Він наголосив, що росіяни своїми повітряними атаками, безумовно, хочуть виснажити українську протиповітряну оборону.

“Вони хочуть знати, де ППО розташовується, хочуть, щоб ми більше ракет використовували, щоб ми виснажилися, але навряд чи така тактика призведе до бажаного результату. Підтримують Україну дуже багато країн у світі. Україна не буде одна, і ми отримуватимемо стільки, скільки цього буде потрібно. Про це заявив і президент Сполучених Штатів, і партнери країн НАТО. Ми тільки посилюватимемося”, — упевнений Юрій Ігнат.

Читайте також: РФ економить крилаті ракети, тому в хід ідуть іранські “Шахеди”, — Жовтенко

Нагадаємо, як заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко, коментуючи кількість та масовість пусків Росією “Шахедів” по Україні останнім часом, очевидно, що Іран зміг наростити щомісячне виробництво дронів-камікадзе.

Прямий ефір