Іран наростив щомісячне виробництво Shahed, — Коваленко про масові пуски Росією дронів-камікадзе по Україні

Безпілотний літальний апарат Shahed 136. Фото: military.com

Очевидно, що Іран зміг наростити щомісячне виробництво, лінії виробництва дронів-камікадзе Shahed (“Шахед”). Порівняно з 2022 роком, воно значно збільшилося. Про це сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи кількість і масовість пуску Росією цих БпЛА по Україні останнім часом.

“Збільшилася настільки, що тепер Іран не окремими партіями відправляє Росії дрони-камікадзе, а здійснює це потоково, використовуючи як військово-транспортну авіацію Іл-76ТДМ, зокрема повітряних сил Ісламської Республіки, так і морські напрямки через Каспій”, — сказав він.

Разом із цим, за словами оглядача, Росія намагається вдосконалювати та модернізувати іранські дрони Shahed. За час використання цих БпЛА у війні проти України змінилися їхні “нутрощі”.

“Коли був зимовий період часу, їм, наприклад, допрацьовували паливну систему. Не все абсолютно, було кілька вузлів, які були чутливі до низьких температур і їх просто замінювали під час отримання партій. Це займало певний час. Крім того, вони стали отримувати додаткові блоки. Зокрема, блок ГЛОНАСС (російський аналог GPS). Вони використовують його для збільшення ефективної дальності польоту і точності. Щоб не можна було їх пригнічувати по GPS, блокувати, використовуючи GPS, вони ще використовують додатково свій ГЛОНАСС і ще кілька навігаційних систем, які в нашому регіоні не найкращим чином працюють з певних причин”, — розповів Коваленко.

Також оглядач прокоментував інформацію, що напередодні в Ірані похвалилися новою ракетою. Заявили, що вона може вражати цілі з похибкою до 30 метрів на відстані 2 тис. км, її можна підготувати до пуску менш ніж за 15 хвилин.

“Технології Іран отримує від Росії, це ми вже бачимо. Ті ж самі Су-35, Іран став одним з операторів цих винищувачів, це фактично теж передавання технологій. Я абсолютно не здивуюся, якщо Іран отримував весь цей час і ракетні технології від РФ, і зміг їх втілити в цій новій ракеті, яка є серйозною загрозою для багатьох країн. Для того ж Ізраїлю”, — каже Коваленко.

Він висловив сумнів у характеристиках ракети, які озвучує Іран, оскільки вони не завжди відповідають дійсності.

“Ми це бачимо навіть щодо дронів-камікадзе: характеристики для них у відкритих джерелах були завищені. А у відкритих джерелах насамперед збиралася вся інформація з тієї, яку передавав Іран, тобто вони можуть завищувати характеристики. В іншому ж, це — нова ракета, що дає змогу стверджувати про отримання Іраном ракетних технологій”, — уточнив оглядач.

На його думку, можливо, і не виключено, що Росія отримуватиме балістичні ракети від Ірану.

“Особливо, якщо вона відчуватиме гострий дефіцит в “Іскандерах”. А гострий дефіцит в “Іскандерах” вона вже відчуває”, — розповів Олександр Коваленко.

Читайте також: Ракетні обстріли й атаки “Шахедів”: Україні необхідні додаткові системи ППО та винищувачі F-16 для захисту неба

Як повідомлялося раніше, упродовж п’ятьох годин російські окупаційні війська сьогодні, уночі, 30 травня, атакували Україну з повітря. В Києві знову лунали вибухи. Це була третя атака на столицю за добу і 17-та від початку місяця. Командування Повітряних сил Збройних сил України повідомило, що російська повітряна атака тривала з 23:30 до 4:30. Окупанти застосували іранські ударні безпілотники Shahed-136/131 (“Шахед-136/131”).

Прямий ефір