Чому НАТО не хоче закривати небо над Україною, пояснив експерт-міжнародник

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

НАТО думає насамперед про себе, про свою концепцію безпеки, і тому дуже обережно підходить до питання допомоги Україні. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Богдан Ференс.

“Ціна, яку платить НАТО та Україна, непорівнянна. Наша ціна дуже висока, і вона обчислюється, на жаль, сотнями тисяч життів наших співгромадян. Це перше. Гроші це важливо, звичайно, але нагадаю — країни НАТО, це далеко не бідні країни, тож гроші у них є, і вони мають бути загалом для безпеки. Ці гроші для них дуже важливо раціонально та вчасно використати”, — сказав Ференс.

Експерт наголосив, що Альянс не хоче ставати стороною конфлікту, тому що не хоче надмірних для себе проблем та викликів.

“Тому вони прямо і відверто говорять постійно, що уникають прямого зіткнення з Росією, тому що це загрожує Третьою світовою війною. Основні ключові країни НАТО — це країни з ядерним потенціалом, як і Росія. Тому ризики глобальної безпеки для них набагато вищі”, — зазначив гість ефіру.

Ференс наголосив, що з цих причин НАТО не поспішає закрити небо над Україною.

“З огляду на свої національні інтереси, насамперед. Тому вони й не поспішали у квітні-березні з постачанням важкого озброєння та засобів протиповітряної протиракетної оборони. А якби в перші місяці війни ми б отримували таке озброєння оперативно, напевно, набагато менше було б жертв і набагато менше руйнувань”, — заявив експерт-міжнародник.

Читайте також: Скільки ще дітей має загинути, щоб Захід зрозумів, що Україні потрібно допомагати ефективніше, — депутат Європарламенту

Прямий ефір