Окупаційні війська РФ зберігають наступальний потенціал на Донбасі – експерт

Країна-агресор РФ нарощує угруповання своїх військ та зберігає дієздатність проведення активних наступальних дій. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів військовий експерт, координатор групи “Інформаційний опір” Костянтин Машовець.

За його словами, країна-агресор РФ нарощує свої війська на Донецькому напрямку.

Ізюмське угруповання готується до наступу на Слов’янськ. Лиманське накопичується, поповнюється і готується до форсування Сіверського Дінця і наступу на схід від міста Сіверськ”.

Також Машовець повідомив, що Попаснянське угруповання окупаційних військ зупинилося в районі Миколаївки та проводить перегрупування. Окрім цього, сім батальйонно-тактичних груп переміщено до зони Сєвєродонецького угруповання.

Ще 7 БТГр підтягнуті у смугу дії Сєвєродонецького угруповання. Від 14 до 15 БТГр зосереджуються у смузі наступу Ізюмського угруповання, плюс від 10 до 11 дивізіонів ствольної реактивної артилерії”.

Він наголосив, що кожна БТГр налічує від 700 до 800 осіб.

На Херсонщині ЗСУ проводять контрнаступальні дії тактичного масштабу у північно-західній та південній частині плацдарму супротивника, який вони утримують у нижній течії Дніпра від Херсона до Берислава”.

Також експерт зазначив, що Росія не втрачає наступального потенціалу.

Російські війська на певних напрямках зберігають здатність проводити активні наступальні дії. На одному операційному напрямку вони здатні проводити дії оперативно-тактичного масштабу”.

За його словами, такі можливості вони демонструють зараз на Донбасі.

Читайте також:

Подоляк розповів, за яких умов можуть розпочатися переговори між Україною та РФ

Рєзніков — в інтерв’ю The Economist: Україна потребує допомоги негайно, бо день сумнівів вимірюється кров’ю українців

Сомалі загрожує голодна смерть через посуху та блокування українських портів Росією

Прямий ефір