Блекаути повторюватимуться, росіяни використовують тактику прориву ППО України, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Найближчим часом так чи інакше громадяни України повинні бути морально і психологічно готовими до того, що блекаути повторюватимуться. Росія не припинить завдавати масованих ударів по критичній інфраструктурі країни. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він пояснив, що росіяни зараз використовують в основному тактику прориву протиповітряної оборони (ППО) України, накопичуючи велику кількість ракет, як різної, так і уніфікованої номенклатури.

“Останнім часом ми бачимо, що це уніфікована номенклатура, в основному це ракети авіаційного базування Х-101. Вони накопичують велику кількість, понад пів сотні. Від пів сотні до сотні. І таким чином мають можливість прориву ППО. Тобто десь 2-3 дні після таких інтенсивних ударів Україна перебуватиме в блекауті так званому. Але це все відновлюється. Це все приводиться в так чи інакше працездатний стан, але знову-таки, ми повинні розуміти, що ця періодичність два тижні. Максимум три тижні перш, ніж вони накопичать новий потенціал”, — сказав Коваленко.

На думку військово-політичного оглядача, за ці строки Україна має докладати максимум зусиль, щоб зокрема підвищувати ефективність своєї ППО.

“Чим вища ця ефективність, тим менші збитки. Я не кажу про те, що ми зможемо повністю 100% відбивати всі атаки. Це нереально. Абсолютно — такого не існує, особливо коли використовується елемент прориву ППО. Жодна найсучасніша система ППО не зможе зупинити таку кількість ракетних ударів абсолютно на всі 100%. Так чи інакше, але якоїсь шкоди буде завдано. Але ефективність, яка підвищується завдяки іноземному виробництву зенітно-ракетних комплексів, які нам постачають, вона зростає, і це дає нам змогу зменшувати цей збиток. Що менший збиток, то більша ймовірність якнайшвидшого відновлення нашої енергосистеми”, — розповів він.

Коваленко зазначив, що тактика ударів по енергетичних центрах — це насамперед тероризм. Терор проти цивільного населення. У зоні бойових дій це не вирішує жодних завдань ні тактичного, ні стратегічного рівня.

“Те, чим займається зараз РФ, завдаючи ударів по цивільних об’єктах критичної інфраструктури, —  це тероризм. Чи змогли це якось переломити ситуацію в зоні бойових дій? Чи змогли вони завдяки цьому утримати, наприклад, правобережжя Херсонської області? Ні. Чи зможуть вони утримати інші локації? Теж абсолютно ні. Війна проти цивільного населення ніколи не приносила користі в самій зоні бойових дій, де відбувалися основні баталії. Тому в цьому випадку російське командування поводиться як терористична держава, якою і є загалом на сьогодні Росія”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: РФ намагається бити по слабких місцях в енергетиці України, але цілісність системи буде збережена, — Рябцев (ВІДЕО)

Нагадаємо, Україна зазнала чергового масованого обстрілу з боку Росії в середу, 23 листопада. Внаслідок атаки знеструмлено всі атомні, більшість тепло- та гідроелектростанцій, що призвело до відімкнення електроенергії для більшості споживачів в Україні. Постраждала не лише критична інфраструктура, загинули та поранені мирні жителі. Експерти розповіли, якими є цілі російських ударів по критичній інфраструктурі України? Наскільки складна ситуація? Що потрібно, щоб уникнути негативного сценарію для країни?

Читайте також: Занурити в темряву Україну не так просто, але від країн-союзників потрібні системи ППО, — Плачков

Прямий ефір