Блеф про морську велич РФ — які справи з російським флотом

Cкріншот відео UA

Росія може застосувати військову силу для реалізації своїх інтересів у Світовому океані, якщо дипломатія виявиться безсилою. Курс США на домінування у Світовому океані є основним викликом національної безпеки Російської Федерації. Зміцнення військової інфраструктури в районі Курильських островів, Балтійських проток, Чорного моря та східної частини Середземномор’я. Це лише частина завдань, які прописані у новій “Морській доктрині Росії”. На папері все має солідний та красивий вигляд, повідомляє UA.

День Військово-морського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі цьогоріч планували відсвяткувати традиційним парадом. Але вже за тиждень до заходів у російських ЗМІ повідомили, що урочистості відбудуться в іншому форматі.

“День ВМФ Росії в Севастополі замість традиційного морського параду та шоу відзначатиметься в іншому форматі, оскільки кораблі Чорноморського флоту вирішують завдання за призначенням під час спеціальної військової операції в Україні”, — йшлося у повідомленні “РИА новости Крым”.

Замість параду військових кораблів Севастополем провезли муляж. У цей час у Санкт-Петербурзі президент РФ Володимир Путін розповідав про міць російського флоту.

“Ключове тут — це можливості ВМФ. Він здатний блискавично відповісти всім, хто вирішить посягнути на наш суверенітет і свободу. Успішно, з честю виконує стратегічні завдання на кордонах нашої країни та в будь-якому районі Світового океану”, — заявив він.

Цього ж дня Путін підписав указ про затвердження нової морської доктрини РФ. У ній зазначено, що наближення до кордонів Росії інфраструктури НАТО та домінування у Світовому океані США є основними загрозами. Перераховано “проблемні зони”, де необхідно зміцнювати військову інфраструктуру. Анонсується створення пунктів матеріально-технічного забезпечення російського флоту у різних регіонах. Також серед пріоритетних напрямків — суднобудування сучасних авіаносців. Які насправді справи з російським флотом, повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

“Введені проти країни-окупанта міжнародні санкції не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання та дизельне оснащення бойових кораблів флотилії. Щоб забезпечити плавучість на деяких кораблях, зокрема й носіях крилатих ракет, замість оригінальних блоків було встановлено агрегати від побутової техніки китайського виробництва. Наразі кожен вихід у море знайомі з “імпортозаміщенням” окупанти сприймають як квиток в один кінець”, — йдеться на сайті ГУР МОУ.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, від початку повномасштабного вторгнення флот Росії втратив 15 кораблів. Серед яких крейсер “Москва” та великий десантний корабель “Орськ”. А багато вцілілих перебувають в аварійному стані.

“Моряки 106-ї бригади надводних кораблів каспійської флотилії південного військового округу Російської Федерації, які у складі морського угруповання беруть участь у війні проти України, відмовляються виконувати бойові завдання через аварійний стан кораблів”, — повідомлялося ГУР МОУ в Telegram.

На цьому тлі нова “Морська доктрина Росії” була просто необхідна, кажуть військові експерти. Щоб для простих обивателів приховати безуспішні результати участі Чорноморського флоту у війні в Україні.

“Згадайте пошкодження десантних кораблів. Не всі ще вийшли з ремонту. Це перший момент. Другий — не забувайте, що там “Гарпун” чергує. І на дальність ураження “Гарпуна” російські кораблі бояться заходити в акваторію Чорного моря. Ми позбавили їх засобів розвідки в акваторії Чорного моря. Перебили всі нафто-, газодобувні платформи. І зараз Росія не бачить загальної ситуації в акваторії Чорного моря”, — коментує військовий експерт Олег Жданов.

Через санкції у Росії виникли проблеми із забезпечення супутниковими навігаційними станціями. Без імпортного устаткування вона може побудувати авіаносний флот. Не змогла здобути жодної бази за кордоном, окрім сирійського Тартуса.

Нагадаємо, керівник секції стратегічного моделювання Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Ігор Левченко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив упевненість, що у разі відходу з правобережної частини Херсонської області військові країни-агресора РФ повністю зруйнують Антонівський міст.

Кулеба підписав подання на призначення Венедіктової послом України у Швейцарії

Китай ввів торгові санкції проти Тайваню через візит Ненсі Пелосі

Читайте також: Україні доведеться позиватися до різних країн, щоб отримати репарації від Росії – Клімкін

Прямий ефір