Кулеба підписав подання на призначення Венедіктової послом України у Швейцарії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Укрінформу” підтвердив, що підписав подання президенту Володимиру Зеленському на призначення колишнього генерального прокурора Ірини Венедиктової послом України у Швейцарії.

“Так, я підписав подання на призначення (Ірини) Венедіктової послом у Швейцарії”, – сказав Дмитро Кулеба.

За словами глави МЗС України, ця ідея народилася “у колі кількох людей – сиділи, обговорювали, і було знайдено таку опцію”.

Він нагадав, що практика політичних призначень на дипломатичні посади існує у всіх країнах світу через потребу у свіжій крові, думках та поглядах.

“Президент постійно придивляється до кандидатів на пріоритетні для нього країни. Ми всі – Андрій Єрмак, я, Андрій Сибіга (заступник голови ОПУ) – постійно знаходимося в пошуку людей. Інша річ, що з десяти варіантів пройде один, тому що процес відбору дуже ретельний, але це абсолютно нормально, коли ми заводимо в систему людей зовні, але обов’язково з компетенціями, які дозволять ефективно виконувати функції посла. Я вважаю, що Венедиктова має ці компетенції. Робота з міжнародними партнерами в останні місяці показала, що вона може проявити себе на міжнародному треку”, – пояснив глава української дипломатії.

Нагадаємо, соціолог, публіцист Ігор Ейдман у прямому ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що європейці готові платити більше, щоб не повертатися до енергоносіїв із РФ.

Китай ввів торгові санкції проти Тайваню через візит Ненсі Пелосі

У Сєвєродонецьку впала пошкоджена агресором РФ багатоповерхівка — Гайдай

Читайте також: РФ знищить усі докази в Оленівці, перш ніж допустити туди представників ООН та Червоного Хреста — військовий експерт

Прямий ефір