Білорусів позбавлятимуть волі на 7 років за підписку на “екстремістські” Telegram-канали

Фото зі сторінки Telegram-каналу НЕХТА в Instagram

МВС Білорусі планує ввести кримінальну відповідальність за підписку на Telegram-канали і чати, що визнані екстремістськими. Наразі підписка на визнані екстремістськими джерела розцінюється як адміністративне правопорушення.

Про це повідомляє UA з посиланням на Telegram Головного управління Міністерства по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією (ГУБОЗіК).

В повідомленні йдеться про те, що 12 жовтня 2021 року прийнято постанову Ради Міністрів N 575 “Про заходи протидії екстремізму і реабілітації нацизму”, яке регламентує порядок реалізації положень закону “Про протидію екстремізму”.

У зв’язку з цим ГУБОЗіК починає роботу по визнанню незареєстрованих груп громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, в тому числі в месенджерах і соціальних мережах, екстремістським формуванням.

“Підписників екстремістських Telegram-каналів і чатів будуть залучати до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу Білорусі, що передбачає до 7 років позбавлення волі, як учасників екстремістського формування”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, суд у Білорусі засудив 32-річного громадянина України до трьох років виправної колонії загального режиму за участь в акціях протесту в Мінську після президентських виборів 2020 року.

Читайте також: Україна просить Захід посилити тиск на РФ через її вплив на Білорусь, – Джапарова

Прямий ефір