Білоруський суд засудив українця до трьох років колонії за участь у протестах

Фото Facebook Генеральної прокуратури Білорусі

Суд у Білорусі засудив 32-річного громадянина України до трьох років виправної колонії загального режиму за участь в акціях протесту в Мінську після президентських виборів 2020 року.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Генпрокуратури республіки Білорусь.

“В серпні-вересні 2020 року, громадянин Ф. в ході несанкціонованих масових заходів в центральній частині Мінську разом із іншими особами порушував громадський порядок і блокував рух транспорту, перешкоджав нормальній роботі підприємств і організацій”, – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

Також, згідно з повідомленням, українець створив і адміністрував Telegram-чат, в якому планувалося і обговорювалося нанесення протестної символіки і написів на різних елементах міського середовища.

“Виступаючи в ролі організатора, Ф. підшукав і виготовив знаряддя і засоби злочину, в тому числі аерозольну фарбу в балончиках, пензлі, рукавички, розчинник, трафарети. Розподілив ролі виконавців, а також особисто взяв участь в нанесенні на фасади не менше 27 будівель написів і зображень протестного характеру.  В результаті таких дій завдано збитків на суму понад 2,5 тис. рублів”, – заявили в прокуратурі.

Білоруський суд засудив українця до позбавлення волі терміном на 3 роки з відбуванням у виправній колонії в умовах загального режиму і конфіскації мобільного телефону.

Вирок суду не набрав законної сили, він ще може бути оскаржений і опротестований в апеляційному порядку.

Нагадаємо, у Білорусі затримали десятки людей за коментарі у соцмережах про перестрілку між IT-менеджером та білоруськими силовиками в Мінську, що сталася 28 вересня.

Читайте також: У Білорусі – нова хвиля переслідувань: затримали 15 людей (ВІДЕО)

Прямий ефір