Білорусь — потенційна небезпека, але політика України щодо неї дуже гнучка і правильна, — Фесенко

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Політика українського керівництва щодо Білорусі дуже правильна — “Ми не хочемо війни, але відповідь буде жорсткою”. Разом із цим для України удар з боку Білорусі не стане сюрпризом. Таку думку сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що для України білоруський народ не є ворогом. Для України ворогом є влада республіки, яка стала маріонеткою Росії.

“І сам президент Зеленський, і ціла низка інших офіційних осіб, були звернення військових керівників України до білоруських колег, до білоруського народу, і президент Зеленський неодноразово звертався. Ми не хочемо воювати з Білоруссю. Для нас білоруський народ, саме народ, не є ворогом. Ворогами для України є ті білоруські політики, люди, які намагаються всіма силами утримувати владу у своїх руках, які фактично стали заручниками і підручними маріонетками в руках Росії”, — сказав Фесенко.

Говорячи про ризики можливого нападу Білорусі на Україну, політолог вважає, що йдеться саме про вторгнення Росії з боку Білорусі.

“А білорусів, білоруських військових, там можуть знайтися прихильники війни, але думаю, що більшість навряд чи хоче воювати. Але, як і на Донбасі, або можуть гнати, вибачте, як стадо, перед собою, хтось буде одурманений, хтось, можливо, спокуситься на якісь гроші, але воюватиме Росія. Просто, як і на Донбасі, частково, руками місцевих, у цьому випадку білорусів, а все-таки, основний вирішальний удар завдаватимуть російські війська. Тому тут проблема в Росії. І для нас дуже важливо, дійсно, зокрема, і через вплив на білоруську громадську думку, через пряме звернення до білорусів, навіть до нинішньої білоруської влади, яку самі білоруси багато хто не вважає законною, і міжнародна спільнота не вважає законною, але, тим не менш, ми до них апелюємо, щоб вони не зробили цієї фатальної помилки, не розпочинали братовбивчої війни, не повторювали тієї не просто помилки, а злочину, який скоїла Росія і російське керівництво”, — заявив Фесенко.

Він підкреслив, що в цьому плані політика українського керівництва щодо Білорусі дуже правильна.

“Це одночасно і звернення до білорусів, демонстрація небажання воювати з білоруським народом, але водночас ми показуємо, що в разі удару з боку Білорусі, відповідь буде дуже жорсткою. І українські Збройні сили, прикордонні війська, Національна гвардія показували, що ми готові відбити цей удар, всі ресурси, які потрібні для цього, на кордонах з Білоруссю є. Тому для нас цей удар не буде несподіванкою або не буде чимось дуже важким, ударом у спину. Так, це створить додаткові проблеми, але це будуть, більшою мірою, проблеми для режиму Лукашенка”, — вважає політолог.

Водночас, припускає він, сама Росія поки що наразі не готова до війни на два фронти.

“Вони зараз намагаються сконцентрувати максимум військ на Донбасі. Головний напрямок удару зараз — це Донбас, де героїчно тримають оборону, і на низці напрямків навіть наступають українські війська. Тому Білорусь — це потенційна небезпека. Але політика України щодо Білорусі, я вважаю, дуже гнучка і правильна”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: РФ готує провокації на об’єктах критичної інфраструктури Білорусі — деталі від української розвідки

Нагадаємо, раніше Фесенко прокоментував “формулу миру”, запропоновану президентом України Володимиром Зеленським. На його думку, йдеться не про якісь мирні пропозиції для Росії, а про принципи безпечного устрою світу, миру в глобальному вимірі.

Читайте також: Лукашенко розуміє, що вторгнення його армії в Україну — квиток в один кінець, — військовий експерт

Прямий ефір