Бахмут розташований у середині 500-кілометрової дуги наступу росіян: аналітик пояснив стратегічне значення міста-фортеці

ЗСУ в Бахмуті. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Утримання міста Бахмута Донецької області набуло стратегічного значення для Збройних сил України після того, як російські окупаційні війська розпочали наступ на дузі від Куп’янська Харківської області до Вугледара Донецької області. Такою думкою поділився військовий аналітик Олексій Гетьман сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Наприкінці минулого року Бахмут не мав такого важливого стратегічного значення, як має зараз. Що змінилося? Росіяни розпочали свій наступ, про який ми знали ще за кілька місяців. Воно просто зараз відбувається. Вони зосередилися на дузі від Куп’янська, разом із Бахмутом, Авдіївкою, Мар’їнкою та Вугледаром. Це дуга приблизно 500 кілометрів, і Бахмут якраз розташований посередині цієї дуги”, — пояснює гість ефіру.

Військовий аналітик вважає, що план російських окупаційних військ полягав у тому, щоб, прорвавшись через Бахмут, спробувати атакувати на північ від міста — до Слов’янська та Лимана і на південь — до Вугледара та Гуляйполя Запорізької області. Таким чином, ворог мав намір розрізати українську оборону. Саме тому, як наголосив Гетьман, оборона Бахмута набула стратегічного значення, і Ставка верховного головнокомандувача ухвалила рішення захищати місто, поки є змога.

“Якщо вони посилять свій тиск і спробують таки оточити місто, то буде, звичайно, дана команда на відхід. І цей відхід буде не в чисте поле. Від Часового Яру до Костянтинівки збудовано фортифікаційні споруди, в яких можна тримати оборону. Ми можемо відійти на кілька кілометрів і продовжувати утримувати наступ ворога”, — коментує аналітик.

Він додав, що, зважаючи на це, відхід від Бахмута не буде для ЗСУ великою невдачею, проте тримати оборону краще в місті, яке перетворене на фортецю.

Для росіян, на думку Олексія Гетьмана, Бахмут мав і має насамперед політичне значення: їм треба показати бодай якусь перемогу.

Читайте також: Як ЗСУ тримають Бахмут — репортаж з лінії оборони (ВІДЕО)

Прямий ефір